DUYURU : FETÖ ÖRGÜTÜ SANIĞI “KORGENERAL ERDAL ÖZTÜRK”ÜN DELİLLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRİLSİN /// İŞTE KENDİ EL YAZISI İLE KOMUTANIN SAVUNMASI

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU olarak her zaman ve daima mazlumdan ve haklıdan yana tavır koyduk. Zulme bir çok defa uğradığımız halde (İstihbarat Uzmanı ve Grup Basın Sözcümüz Erkut Ersoy, CIA’nin emri ve FETULLAHÇI POLİS+SAVCI+HAKİM HEYETİ marifetiyle Ergenekon kumpasında 3,5 sene lağım dolu bir çukurda hapis yatırıldı. Son mahkeme de 11 sene 15 gün ceza aldı. Ne zaman ki AK PARTİ ile kankası FETÖ’cüler savaşa girdi, aldığı ceza neyse ki YARGITAY tarafından bozuldu. Şimdi 21 Haziran’da yeniden Ergenekon duruşmaları başlayacak. Bakalım aynı hava, aynı siyasi rüzgar devam ediyor mu, yoksa bozkıra demokrasi havası mı hakim, göreceğiz) her zaman grup olarak haklıdan ve mazlumdan yana olduk. Bundan çokta zarar gördük. Grup olarak aldığımız devlet ödeneği kesildi. Yalnız bırakıldık. Ekonomik olarak darboğaza sokulduk. Fişlendik, yüksek teknoloji hassas takip araçları ile yıllarca teknik takibe, hassas kontrole maruz kaldık. Hakkımızda yalan yanlış dedikodu malzemeleri üretildi, itibar suikastine uğradık, Ama dediğimizi yapmaktan, yaptığımızı da demekten geri kalmadık. Adeta Jon Kişhot gibi yalnız bir şövalye olarak hayali değirmenlerle savaştık. Övgü, takdir, teşekkür beklemedik, hiçbir zaman da beklemiyoruz.

Çünkü bizim için aslolan bu ülkedir. Bu ülkenin menfaatleridir, değerleridir, kahramanlarıdır.

Bu ülkede bir vatandaş KORGENERAL rütbesine kadar geldiyse mutlaka meziyetleri üstündür. Erinden Orgeneraline, Bekçisinden Emniyet Genel Müdürüne kadar tüm Güvenlik görevlileri bizim nazarımızda kutsaldır, kahramandır.

Bu nedenle her ne sebeple olursa olsun zarar görürlerse çok üzülürüz. Eğer bu sebep DARBE İDDİASI bile olsa yine üzülürüz ve üzüldük. Onca Komutanımızın birliklerinin başında olmaları gerekirken Cezaevi hücrelerinde volta atmalarını bu yüreğimiz kaldırmıyor, durumu kabullenmekte zorluk çekiyoruz. Ancak ortada ciddi iddialar ve 200 küsür vatandaşın şehadeti olunca ADALETİN TECELLİSİNİ beklemek dışında yapacağımız bir şey ne yazık ki yok.

Peki bu kadar askerin içinde hiç suçsuz yere tutuklanmış, yanlış anlaşılmış yada derdini doğru şekilde anlatamamış kimse yok mu ? Elbette var. Sizler de basından mutlaka takip ediyorsunuzdur.

Lafı çok dolandırmayalım, 3. Kolordu Komutanımız Erdal Öztürk’te onlardan biri. Bize göre suçsuz, ama tabi ki yargı süreci devam ediyor ve her vatandaş gibi biz de yargı sürecinin sonunu bekliyoruz.

Ancak bize göre ortada delillerin değerlendirilmesinde bir yanlışlık yapıldığı kanaati oluştu. Biraz önce kardeşi ve aynı zamandaİskenderun Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olan Sayın Nurhan Adil Öztürk bize bazı belgeler gönderip incelememizi istedi. Merakla okuduk. Biz gerek sayın Komutanımızın gerekse kardeşinin samimiyetine ve savunmasına inanıyoruz.

Bu e-postayı neden gönderdiğimizi de şöyle izah edelim.

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim de ZULÜM ile ilgili takriben 125 ayet bulunuyor. Bunları sizin için aşağıda derledik. Merak edenler aşağıda okuyabilir.

Bugün iktidarda olan AK PARTİ ve taraftarlarının ne kadar dindar ve mütedeyyin olduklarını biliyoruz. Eğer ortada % 10’luk bir yanlışlık ihtimali bile varsa ZULME SON VERİP mutlaka gereğini yapacaklardır. Buna da inanıyoruz yada en azından inanmak isteriz.

Biz de Peygamber Ocağı Genelkurmayımızda 30 senelik hizmeti olan bir subayın basit hatalarla kurban edilmemesi için gayret sarf ediyoruz. Amacımız hiçbir askerimizin, polisimizin ciddi kanıtlar olmadan suçlu addedilmemesidir. Kolay yetişmiyorlar. Kolay da harcayamayız. Bunu Ergenekon kumpasında biz yaşadık. İstiyoruz ki gerçekten masum olanlar bir daha bu eziyeti çekmesin. Ama bir taraftan acımasızca, gaddarca vatandaşına kurşun sıkanların da her ne rütbede olursa olsun gereken cezasını çekmesini istiyoruz.

BU ÜLKEDE DARBE ANCAK VE SADECE DEMOKRATİK SANDIKTA OLUR.

Şimdi müsaadenizle FETÖ ÖRGÜTÜ Sanığı Korgeneral Erdal Öztürk’ün ve kardeşinin anlattıklarını paylaşalım. Son sözümüz, ELÇİYE ZEVAL OLMAZ ! Siz de aynı fikirde iseniz lütfen çevrenizle paylaşın.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU

KARDEŞİ NURHAN ÖZTÜRK : 3. KOLORDU KOMUTANI KORGENERAL ERDAL ÖZTÜRK MASUMDUR !!!

Abim 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklamalarda en çok ses getiren isimlerden biri olan 3.Kolordu Komutanı Korg. Erdal Öztürk’dür. İstanbul 3.Kolordu Komutanı Korg. Erdal Öztürk masumdur. Abim Erdal ÖZTÜRK İstanbul’da darbeyi birinci derecede kıran bir kahramandır. Niçin tutuklandığını ve hala niçin ceza evinde tutulduğunu anlamış değiliz. Büyük oğlunun görevine babası gerekçe gösterilerek son verilmiştir. Şu anda
işsizdir. Küçük oğlu devletteki görevinden uzaklaştırılıp başka bir bakanlık emrine düz memur olarak tayin edilmiştir. Ben ise tutuklandım üniversitedeki görevimden iki ay süre ile uzaklaştırıldım. Şu anda görevime devam etmekteyim. Savcılık
hakkımda kovuşturmaya gerek yoktur kararı vermiştir.

·Ekte abimin savcılığa vermiş olduğu dilekçe bulunmaktadır. Olayları kendisi anlatmaktadır.

·Ayrıca gazeteci Emre Erciş ve Süleyman Özışık’ın belgelere dayalı olarak abimin masum olduğuna dair yazmış oldukları yazılar mevcuttur.

Adalet için bir şeyler yapınız.Hiç bir şey yapamıyorsanız sadece dikkate alınız. Mahkemeler Türk Milleti adına karar verir.

Yrd. Doç. Dr. Nurhan Adil ÖZTÜRK
İskenderun Teknik Üniversitesi & Makine Mühendisliği Bölümü & İskenderun – HATAY
e-posta: naozturk@gmail.com

1. KARDEŞİ NURHAN ÖZTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARININ OLDUĞU DÖKÜMANI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

2. KENDİ EL YAZISI İLE KORGENERAL ERDAL ÖZTÜRK’ÜN SAVUNMASI (İNDİR)

BASINDAN İLGİLİ HABERLER (EL CEZİRE TV)

Darbeci generalin son hamlesi

Önce sıkıyönetim ilân edildiğini duyurdu, iki saat sonra canlı yayında ‘TSK, Türk halkının iradesine saygılıdır’ dedi. Al Jazeera, darbe gecesi saf değiştiren generalle ilgili ayrıntılara ulaştı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz gecesi televizyon kanallarını arayıp ülkenin bir kalkışma girişimi ile karşı karşıya olduğunu duyurmasından sonra Türkiye, İstanbul ve Ankara’daki askeri hareketliliğin ve çatışmaların nedenini kesin olarak öğrenmiş oldu.

Başbakan’ın açıklamasının ardından NTVtelevizyonuna bağlanan 3.Kolordu komutanı Korgeneral Erdal Öztürk, ekranlardan, seçilmiş sivil yönetime destek veren ilk yüksek rütbeli komutanlardan oldu.

NTVyayınına telefonla bağlanan Öztürk: “TSK’nın emir komutası ve hiyarşisi dışında, herhangi bir emir olmaksızın, birtakım muhtelif faaliyette bulunan askeri birlikleri derhal kışlalarına dönmeleri emrini veriyorum. Bütün 3. Kolordu personelinin derhal kışlalarına dönmesini bekliyorum. Aksi takdirde hukuki işlem yapılacağını da belirtmek istiyorum. TSK tektir. Emir komutası bellidir. TSK, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hiyarşisinin, TBMM ve Türk halkının iradesine saygılıdır.Büyük çapta büyük birlik olmadığı kanaatindeyim. Kışlalarına dönmeleri için her türlü gayreti sarfedeceğiz.” dedi ve 1. Ordu Komutanı ile iletişim halinde olduklarını savundu.

Ancak 15 Temmuz gecesi darbeci askerlere ‘kışlalarınıza dönün’ çağrısı yapan Korgeneral Öztürk, 16 Temmuz günü şaşırtıcı bir şekilde polis tarafından gözaltına alındı.

“İstanbul sıkıyönetim komutanı olarak emrediyorum”

Al Jazeera’ye bilgi veren İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden bir kaynak, Korgeneral Öztürk’ün ‘İstanbul Sıkıyönetim Komutanı’ göreviyle darbecilerin yanında hareket ettiğinin belirlendiğini söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen emniyet yetkilisi, Öztürk’ün saat 21:30 sularında İstanbul İl Emniyet Müdürü yardımcılarını arayarak sıkı yönetim ilân ettiklerini ve İstanbul sıkıyönetim komutanı olarak emrine girmelerini istediğinin belirlendiğini söyledi.

Darbeci generalin, polis müdürlerine telefon ettikten sonraki gelişmeleri görünce darbenin başarılı olmayacağını anlayıp, kendini kurtarmak için son bir manevra yaptığı değerlendiriliyor.

Darbe girişimi ile ilgili olarak yargılanan Korgeneral Öztürk, askerlikten ihraç edildi. Şu anda tutuklu generaller arasında yer alıyor.

Kaynak: Al Jazeera

KORGENERAL ERDAL ÖZTÜRK’ÜN İDDİALARA DAİR SAVUNMASI

BİLGİ NOTU

KONU : İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin 2017/24 E. sayılı dosyasından tutuklu olan Erdal Öztürk hakkındaki iddialar, savunma ve delillere ilişkin özet açıklamaları içermektedir.

1- Erdal Öztürk İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2016/85337 Soruşturma sayılı dosyasında İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği’nin 18.07.2016 tarih ve 2016/236 Sorgu sayılı kararı ile tutuklanmıştır. Daha sonra Erdal Öztürk hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2017/17929 soruşturma ve 2017/ 727 iddianame numarası ile iddianame düzenlenmiş olup iddianamenin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmesi ile 2017/24 E. sayılı dosya numarası alarak kamu davası açılmıştır.

2- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2017/ 727 iddianame numarası ile düzenlenen iddianame içeriğinde Erdal Öztürk hakkında yer alan iddialar ve savunmalar aşağıda kısaca özetlenmiştir.

İDDİA :

 Yurtta Sulh Konseyi isimli darbeci askeri kanat tarafından yurt genelindeki birliklere gönderilen sıkıyönetim direktifi ekindeki sözde atama kararlarına göre mevcut görevinden 1’inci Ordu Komutanlığı’na ve darbenin başarılı olması halinde kurulacak Sıkıyönetim düzeninde il genelinde en yetkili mercii olan İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı’na atanmasına karar verildiği,

CEVAP :

Erdal Öztürk, 21 Aralık 2015 tarihinde planlanıp onaylanan izin planlamasına göre, 13 Temmuz 2016 sabahından itibaren 13 – 30 Temmuz tarihleri arasında olacak şekilde izne ayrılmıştır. (Ek-1 Yıllık izin planlaması ve onaylı izin formu) Söz konusu İZİN KAĞIDI 23.06.2016 TARİHİNDE o dönem itibari ile Sn. 1. ORDU KOMUTANI Ümit DÜNDAR TARAFINDAN İMZALANMIŞ, iznini geçireceği yer önce Ankara, sonra Antalya/Side Jandarma Özel Eğitim Merkezi olacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca general seviyesindeki izinler standart bir formla (General-Amiral ayrılış-katılış formu) Genelkurmay Bşk.lığı (Personel Bşk.lığına) dahil üst komutanlıklara izne ayrılmadan bir hafta önce ayrılış tarihi dahil bildirilmektedir.

Erdal Öztürk, kalkışma günü olan 15 Temmuz 2016 Cuma günü sabah saat 10.30 sularında kendi şahsi aracı ile eşi ile birlikte Gazi Orduevinden çıkış yapmış ve saat 20:00-20:30 sularında Antalya/Side Jandarma Özel Eğitim Merkezi’ne intikal etmiştir. (Ek-2 Side’ye Giriş ve Çıkış kayıtları ve Gazi Orduevi giriş-çıkış kayıtları) Bu konuya ilişkin, mahkeme dosyasında HTS kayıtları ayrıca bulunmaktadır.

FETÖ/PDY üyesi darbeciler tarafından oluşturulan atama ve sıkıyönetim listesinde Erdal Öztürk’ün yer almasının en aydınlatıcı nedeni, esasında savcılık tarafından düzenlenen iddianamenin 195. Sayfasında aydınlığa kavuşmaktadır. Şöyle ki; “…..Faaliyetin başlamasıyla birlikte Kurmay Albay Uzay ŞAHİN’in elindeki liste üzerinden İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılarını Özkan AYDOĞDU’nun emriyle bu iş için görevlendirilen 2’nci Zırhlı Tugay Komutanlığında görevli astsubay Murat AKKAYA vasıtasıyla aradığı, astsubayın kendisini sıkıyönetim komutanı Erdal ÖZTÜRK’ün emir subayı olarak tanıtarak aradığı ve telefonu sıkıyönetim komutanı Erdal ÖZTÜRK’e bağlayacağını söyleyerek Uzay ŞAHİN’e verdiği, Uzay ŞAHİN’in de telefonu alarak kendisini sıkıyönetim komutanı Erdal ÖZTÜRK olarak tanıtıp herhangi bir metne bağlı kalmaksızın ezbere olacak şekilde ‘Sıkıyönetimin ilan edildiğini, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yönetime el koyduğunu, kendilerinin mutlak itaat etmeleri gerektiği’ şeklinde söylemlerde bulunduğu,” şeklinde iddianamede yer almakla Erdal Öztürk’ün adının kötü niyetli ve yanıltıcı şekilde darbeciler tarafından kullanılmaya çalışıldığı açıkça anlaşılmaktadır. Yine iddianamede yer alan astsubay Murat Akkaya’nın dosya içerisinde bu konuya ilişkin açık ifade beyanları da mevcuttur. Ayrıca Erdal Öztürk’ü görevlendirme/atama listesine yazanlar (muhtemelen Gnkur.Personel Bşk.lığı), 3.Kolordu tarafından gönderilen ve Erdal Öztürk’ün izne ayrılacağı tarih ve bilgileri ihtiva eden General-Amiral ayrılış-katılış formu nedeniyle izine ayrılacağı tarihi bildiklerinin de dikkate alınması gerekmektedir.

Buradan da anlaşılacağı gibi, darbeciler de Erdal Öztürk’ün kendileri ile birlikte hareket etmeyeceğini biliyordu ve söz konusu hain darbe girişimini emir komuta zinciri içerisinde gerçekleştiği izlenimini yaratmak amacı ile Erdal Öztürk’ün izinde olmasından istifade ile onun rolünü (İstanbul sıkıyönetim komutanı rolünü) oynayacak bir FETÖ örgütü üyesini görevlendirmişlerdir.

İDDİA :

 Yurtta Sulh Biziz isimli whatsapp grubunda saat 02:07 itibariyle şaşkınlık ifadesiyle ” Erdal paşa ne diyor ya” şeklinde paylaşımda bulunulduğu,

CEVAP :

İddianamede de bahsi geçtiği üzere, söz konusu darbe girişimine görev yaptığı Kırklareli ilinde konuşlu 65’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığından katılan Tugay Komutanı Cemalettin DOĞAN’ın ulusal basında darbe girişimi devam ettiği sırada Erdal Öztürk’ün darbe karşıtı söylemlerde bulunarak birliklerin geri çekilmesi çağrısında bulunması üzerine ilgili whatsapp grubunda paylaşımda bulunmuştur. Nitekim mahkeme dosyasında yer alan telefon dökümlerine göre, Erdal Öztürk, Doğuş Yayın Grubu A.Ş. tarafından 0212 335 45 55 numaralı telefondan saat 01:57’de aranıldığı ve bunun üzerine saat 02:07’de whatsapp grubunda ” Erdal paşa ne diyor ya” şeklinde yazışma olduğu açıktır. (Ek-3 telefon kayıtları)

Kaldı ki, Erdal Öztürk, bu kalkışma girişiminin TSK emir-komuta zinciri dışında, münferit küçük bir grup tarafından başlatıldığını, illegal olduğunu, asla desteklenmediğini vurgulamak ve bu girişimi sıcağı sıcağına engellemek amacıyla, TGRT ve NTV kanallarına canlı yayında bağlanmış, emir komuta zinciri içinde yapılmış bir askeri darbenin söz konusu olmadığını, bu kalkışmayı yapanların yasa önünde suç işlediklerini, birliklerin derhal kışlalarına dönmesi emrini vermiş, emre uymayan personel hakkında yasal işlemler başlatılacağını açıklamıştır. (Ek-4, TGRT ve NTV kanallarında yapılan açıklamalara ilişkin ekran görüntüsü ve yazılı basın)

İDDİA :

 Şüphelinin darbe girişiminde aktif rol oynayan ve darbe sonrası dönemde kurulacak sıkıyönetim düzeninde 3’üncü Kolordu Komutanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı görevine atanan Genel Kurmay Harekat Başkanı Korgeneral Sati Bahadır KÖSE ile 16/07/2016 saat:06:42, 06:50 ve 07:05, Genel Kurmay Personel Başkanlığı görevine devamına karar verilen Korgeneral İlhan TALU ile 16/07/2016 saat:04:47’de görüştüğünün HTS kayıtlarından tespit edildiği,

CEVAP :

İddianameye yansıdığının aksine, Erdal Öztürk İlhan Talu’yu aramış ancak kendisi ile herhangi bir görüşmesi olmamıştır. Bunun yanında, Satı Bahadır Köse ile sadece bir defa görüşmesi olmuş olup bu görüşmede Erdal Öztürk Genelkurmay Başkanlığında ilgili komutanlara (Gnkur.Bşk.-Gnkur.II nci Bşk gibi) telefonla ulaşması mümkün olmayınca durumu öğrenmek üzere bilgi almak istemiş, Köse ise yıllık izinde olduğunu ve Bodrum askeri kampından Ankara’ya doğru yola çıktığını durum ile ilgili herhangi bir bilgisinin olmadığını belirtmiştir. Satı Bahadır Köse ile ilgili olarak Ankara’da düzenlenen iddianamenin 2271. sayfasında bu konu aynen “….sonra 3.Kolordu komutanı Korgeneral Erdal Öztürk’ün cep telefonundan kendisini aradığını, onun da tatilde olduğunu ve geri dönüş yolunda olduğunu söylediğini, dışarıdaki birliklerinin kışlalarına dönmesini emrettiğini söylediğini…”, şeklinde yansımıştır

Bununla beraber Erdal Öztürk’ün mahkeme dosyasında yer alan telefon dökümlerinden de görüleceği üzere, sadece iddianamede ismi geçen iki şahsı değil, MİT Müşterek İstihbarat Koordinasyon Merkezinde görevli emekli Albay Sadık Üstün, 1. Ordu Komutanı Sn. Ümit Dündar, 3. Kolorduda Tümgeneral Yavuz Türkgenci, Tümgeneral Tayyar Süngü, Tümgeneral Kemal Başak, Kurmay Başkanı Albay Fatih İlhan, Milli Savunma Bakanı Müsteşarı Sezai Bostancı, Genelkurmay Başkanı Sn. Hulusi Akar, Sn. Özdemir Bayraktar, MİT Müsteşar yardımcısı Sn. İsmail Hakkı Musa ve Sn. Aydın Demir’i aradığı açıkça görülmektedir.

Kaldı ki, Erdal Öztürk 15 Temmuz 2016 tarihindeki kalkışmayı, iznini geçirdiği Side Jandarma Kampında öğrenmiş ve hemen cep telefonu ile bağlı olduğu 1. Ordu Komutanı Org. Sayın Ümit Dündar, kendi yerine vekâleten bakan komutanlarla ve 3. Kolordu Kurmay Başkanları ile temasa geçmiştir. Nitekim, yıllık izinde olması sebebi ile, yerine vekâlet eden 3. Kolordu Komutan Vekili ve 52. Taktik Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Yavuz Türkgenci, 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Kemal Başak ve Kurmay Başkanları Kurmay Albay Fatih İlhan ve Tümgeneral Tayyar Süngü ile DARBE KARŞITI YAZILI EMIRLERIN VERILMESI VE YAYINLANMASI konularında sürekli iletişim halinde ve koordineli olarak çalışmıştır.

Yine, Erdal Öztürk’ün 15 Temmuz günü saat 22:36’da cep telefonu ile 3. Kolordu komutanlığını aradığı ve Erdal Öztürk’ün sıkıyönetim emrine uyulmamasını ve askerlerin derhal birliklerine dönmesini, aksi halde ilgili personel hakkında yasal işlemlerin başlatılacağını emrettiği açıkça görülmektedir.(EK-5 Olay gününe dair 3. Kolordu Komutanlığı’nın emir ve işlemlerine ait çizelge) Erdal Öztürk’ün talimatı ve koordinesi ile verilen, birliklerin kışlaya dönmesi başlıklı ve “KIŞLA DIŞINDA OLAN BÜTÜN PERSONEL, ARAÇ VE GERECİN KIŞLALARA İVEDİ OLARAK DÖNMESİNİ, DÖNMEYEN PERSONEL HAKKINDA KANUNİ İŞLEM YAPILACAĞINI, EMRİN TÜM PERSONELE İVEDİ DUYURULMASINI” içerikli emir yazılı olarak tüm birliklere iletilmiş ve darbenin önlenmesinde büyük rol oynamıştır. (Ek-6 3. Kolordu Komutanlığı’na bağlı birliklere emir ve talimatı ile çekilen yazılı mesaj emri)

3- Erdal Öztürk, FETÖ terör örgütünün ilk kumpaslarından olan ŞEMDİNLİ davasının ve soruşturmasının mağdurlarındandır. Nitekim, İddianamenin 37. Sayfasında aynen; “ Anılan örgütün nihai amaçlarına ulaşmak gayesiyle öncelikle askeriye, mülkiye, emniyet, yargı ve diğer stratejik öneme sahip kamu kuramlarını ele geçirmek için kendilerine engel olacaklarını düşündüğü bürokrat ve personellerin sistem dışına çıkarılmasını sağlayarak örgüt elemanlarım bu makamlara getirdiği, bu kapsamda örgütün yargı ayağındaki uzantısı tarafından Hüseyin KURTOGLU, Askeri Casusluk, Şemdinli, balyoz, Ergenekon gibi proje soruşturma ve kovuşturmaların üretildiği..” şeklinde de belirtildiği üzere, FETÖ terör örgütü tarafından TSK’ya karşı birçok kumpas düzenlenmiş olup müvekkilimizde FETÖ’nün ilk hedeflerinden ve mağdurlarından biridir.

Ekli iddianame içeriğinden anlaşılacağı üzere, Erdal Öztürk daha Tuğgeneral rütbesinde Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı olarak görev yapmakta iken, bu örgüt tarafından terfisinin engellenmesi ve FETÖ mensuplarının önünün açılması amacı ile, itirafçı Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya tarafından düzenlenen Şemdinli iddianamesi ile Umut Kitapevinin bombalanması olayına karıştırılmak istenmiş ve hakkında Van DGM Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Dönemin mevzuatı gereği Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan soruşturma sonucunda Genelkurmay Başkanlığı’na intikal ettirilen suç duyurusu uygun bulunmamıştır. Bunun üzerine Van DGM. Başsavcılığına da gönderilen suç duyurusu üzerine Van Başsavcılığınca müvekkil hakkında soruşturma başlatılmış, Van Cumhuriyet Başsavcılığının 2011/1344 no’lu soruşturma dosyası bugüne kadar devam etmiş olup, Erdal Öztürk hakkındaki soruşturma halen derdest durumdadır. Erdal Öztürk’ü suçlayan Umut kitabevinin bombalanması olayı ile ilgili Şemdinli dosyası kararı Yargıtay Ceza Genel Kurulunda görüşülmek üzere halen sırasını beklemektedir. (E-7 İddianamenin ilgili yerlerinin suretleri Mübrez)

2005 yılından beri FETÖ silahlı terör örgütünün hedefinde olan Erdal Öztürk, şu anda da ne yazık ki yıllardır mücadele ettiği FETÖ silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte onları desteklemekle itham edilmektedir.

4- Yukarıda ayrıntılı olarak yer alan açıklamalar ışığında; Erdal Öztürk hakkında oluşturulan iddianamede her ne kadar Erdal Öztürk’ün FETÖ terör örgütüne üye olmadığı tespit edilmiş ise de Erdal Öztürk’ün hangi eylemlerinin FETÖ terör örgütüne yardım eylemi içerdiği iddianamede dahi açıklanamamaktadır. Erdal Öztürk, gerek yerine vekâleten bakan komutanlar aracılığı ile yayımlattığı darbe karşıtı yazılı emirleri ile, gerekse darbe girişimi bütün şiddeti ile devam ederken TGRT ve NTV kanalları aracılığı ile kamuoyuna yapmış olduğu darbe karşıtı açıklamaları ile darbecilerin girişimlerini bozguna uğratmış ve darbenin engellenmesini sağlamıştır. Erdal Öztürk’ün bugün halen daha tutukluğu devam etmekte ve mağduriyeti giderilememektedir.

Kuranda zulm ile alakalı tahmini 125 ayet geçiyor

2:54 – Hani bir zamanlar Musa kavmine dedi ki; Ey kavmim cidden siz o buzağıyı put edinmekle kendi kendinize zulmettiniz, bari gelin Rabbinize tevbe ile dönün de nefislerinizi öldürün. Böyle yapmanız Bârî Teâlânız katında sizin için hayırlıdır, böylece tevbenizi kabul buyurdu. Gerçekten de o Tevvab ve Rahîm’dir.

2:57 – Ve üstünüze o bulutu gölge yaptık, ve size ihsan ettiğimiz hoş rızıklardan yiyin, diye üzerinize kudret helvası ve bıldırcın indirdik. Onlar, bize zulmetmediler, lakin kendi nefislerine zulmediyorlardı.

2:59 – Bunun üzerine o zulme devam edenler sözü değiştirdiler, onu kendilerine söylenildiğinden başka bir şekle soktular. Biz de kötülük yaptıkları için o zalimlere murdar bir azap indirdik.

2:150 – Her nereden yola çıkarsan yüzünü Mescid-i Haram’a doğru çevir, ve her nerede olsanız yüzünüzü ona doğru çevirin ki insanlar için aleyhinizde bir delil olmasın. Ancak içlerinden haksızlık edenler başka. Siz de onlardan korkmayın, benden korkun. Hem üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım, hem gerek ki doğru yolu bulasınız.

2:165 – İnsanlardan kimi de Allah’tan başka şeyleri O’na eş tutuyorlar da onları, Allah’ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah’a ait olduğunu ve Allah’ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı.

2:231 – Kadınları boşadığınız zaman iddetlerini bitirdiklerinde, artık kendilerini ya iyilikle tutun veya güzellikle salın. Yoksa haklarına tecavüz için zararlarına olarak onları tutmayın. Her kim bunu yaparsa nefsine zulmetmiş olur. Sakın Allah’ın âyetlerini alay konusu edinmeyin, Allah’ın üzerinizdeki nimetini, size kendisiyle öğüt vermek üzere indirdiği kitap ve hikmeti hatırlayıp, düşünün. Hem Allah’tan korkun ve bilin ki Allah her şeyi bilir.

2:254 – Ey iman edenler! Kendisinde hiçbir alış verişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin bulunmadığı bir gün gelmeden önce, size verdiğimiz rızıklardan Allah yolunda harcayın. Kâfirlere gelince, onlar zalimlerdir.

2:270 – Her ne çeşit nafaka verdinizse veya ne türlü bir adak adadınızsa, Allah onu kesinlikle bilir. Ve zalimlere hiçbir şekilde yardım olunmayacaktır.

2:279 – Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız.

3:86 – İnandıktan, Peygamber’in hak olduğuna şehadet ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra, inkâra sapan bir milleti Allah nasıl doğru yola eriştirir? Allah zalimler güruhunu doğru yola iletmez.

3:117 – Onların bu dünya hayatında harcadıklarının durumu, kendilerine zulmeden bir topluluğun ekinlerini vurup da mahveden kavurucu ve soğuk bir rüzgarın hali gibidir. Allah onlara zulmetmedi. Fakat kendileri, kendilerine zulmediyorlar.

3:135 – Ve onlar çirkin bir günah işledikleri, yahut nefislerine zulmettikleri zaman Allah’ı hatırlayarak hemen günahlarının bağışlanmasını dilerler. Allah’tan başka günahları kim bağışlayabilir? Bir de onlar, bile bile, işledikleri (günah) üzerinde ısrar etmezler.

3:140 – Eğer size (Uhud savaşında) bir yara değmişse, (Bedir harbinde) o topluma da benzeri bir yara dokunmuştu. O günler ki, biz onları insanlar arasında döndürür dururuz. (Bu da) Allah’ın sizden iman edenleri ayırt etmesi ve sizden şahitler edinmesi içindir. Allah zalimleri sevmez.

3:182 – “Bu, kendi ellerinizin yapıp öne sürdüğünün karşılığıdır”. Allah kullar(ın)a asla zulmetmez.

3:192 – “Rabbimiz! Sen kimi cehennem ateşine sokarsan onu rezil etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur”.

4:10 – Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, muhakkak ki karınlarını ateşle doldurmuş olurlar ve cehennemi boylarlar.

4:30 – Kim, zulüm ve tecavüz yolu ile bu yasakları işlerse, yakında onu cehennem ateşine atacağız. Onu ateşe atmak da Allah’a pek kolaydır.

4:64 – Biz hangi peygamberi gönderdikse, sırf Allah’ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah’tan günahlarının bağışlanmasını dileselerdi ve Resul de onların bağışlanmasını dileseydi, elbette Allah’ı affedici, merhametli bulurlardı.

4:97 – Melekler, kendilerine zulmeden kişilerin canlarını aldıklarında, onlara, “Ne işte idiniz?” derler. Onlar da: “Biz yer yüzünde zayıf kimselerdik.” derler. Melekler: “Allah’ın yeryüzü geniş değil miydi, siz de orada hicret etseydiniz ya?” derler. İşte bunların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü gidiş yeridir.

4:110 – Kim bir kötülük işler, yahut nefsine zulmeder, sonra da Allah’tan bağışlanmasını dilerse, Allah’ı bağışlayıcı ve esirgeyici bulur.

4:148 – Allah, zulme uğrayanların dışında, çirkin sözün açıkça söylenmesinden hoşlanmaz. Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla bilendir.

4:168 – Muhakkak Allah, inkâr edenleri ve zulmedenleri ne bağışlar, ne de doğru bir yola eriştirir.

5:29 – “Ben isterim ki sen, benim günahımı da, kendi günahını da yüklenip ateş halkından olasın! Zalimlerin cezası budur”.

5:72 – Andolsun, “Allah, Meryem’in oğlu Mesih’tir” diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa Mesih onlara: “Ey İsrailoğulları, hem benim, hem de sizin Rabbiniz olan Allah’a ibadet edin. Kim Allah’a ortak koşarsa, şüphesiz Allah ona cenneti haram kılmıştır ve onun varacağı yer cehenemdir. Zalimlerin yardımcıları da yoktur” demişti.

5:107 – Eğer o iki şahidin bir günah işledikleri anlaşılırsa ölene daha yakın olan hak sahiplerinden diğer iki kişi onların yerine geçerler ve: “Bizim şahitliğimiz, önceki iki kişinin şahitliğinden daha doğrudur. Biz kimsenin hakkına tecavüz etmedik. Aksi halde biz de zalimlerden olurduk” diye Allah’a yemin ederler.

6:45 – Böylece zulmeden kavmin kökü kesildi. Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun.

6:47 – De ki: “Söyler misiniz bana! Size Allah’ın azabı ansızın veya açıkça gelirse, zalim toplumdan başkası mı helak olur?”

6:58 – De ki: “Sizin çabuk gelmesini istediğiniz azab benim elimde olsaydı, benimle sizin aranızdaki durum herhalde sonuçlanmış olurdu. Allah, zulmedenleri en iyi bilendir”.

6:68 – Â yetlerimiz hakkında münasebetsizliğe dalanları gördüğün zaman hemen onlardan uzaklaş ki, ondan başka söze dalsınlar. Eğer şeytan bunu sana unutturursa hatırladıktan sonra hemen kalk, o zalimler topluluğuyla oturma.

7:5 – Azabımız onlara geldiğinde “Biz gerçekten zalimlermişiz!” demelerinden başka yalvarışları kalmadı.

7:9 – Kimin (sevap) tartıları hafif gelirse, işte onlar da âyetlerimize haksızlık etmelerinden ötürü kendilerini ziyana sokanlardır.

7:23 – Dediler ki: “Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize rahmetinle muamele etmezsen muhakkak ziyana uğrayacaklardan oluruz!”

7:41 – Onlara cehennemde ateşten bir yatak, üstlerine de (ateşten) örtüler vardır. Biz zalimleri işte böyle cezalandırırız.

7:148 – Musa’nın arkasından kavmi, tutmuş süs takılarından böğüren bir buzağı heykeli edinmişlerdi. O buzağının kendilerine bir söz söylemediğini ve bir yol gösteremediğini görmemişler miydi? Fakat yine de onu tanrı edindiler ve zalimlerden oldular.

7:160 – Biz onları oniki kabileye, o kadar ümmete ayırdık. Ve kavmi kendisinden su istediği zaman Musa’ya, elindeki asâ ile taşa vur, diye vahyettik, vurunca hemen o taştan oniki pınar akmaya başladı. Halkın her biri su alacağı yeri iyice öğrendi. Bulutu da üzerlerine gönderdik, gölgeledik. Onlara kudret helvası ve bıldırcın indirdik. Size rızık olarak ihsan ettiğimiz nimetlerin temizinden yiyiniz, dedik. Onlar zulmü bize yapmadılar, lakin kendi kendilerine zulmediyorlardı.

7:162 – İçlerinden bir kısım zalimler, sözü değiştirdiler, kendilerine söylenenden başka şekle soktular. Zulmü alışkanlık haline getirdikleri için biz de üzerlerine gökten azap yağdırdık.

7:165 – Onlar yapılan bunca nasihatı unuttukları zaman, o kötülükten sakındıranları kurtardık, o zalimleri de fena hareketlerinden dolayı şiddetli bir azaba uğrattık.

7:177 – Â yetlerimizi inkâr edip, sırf kendilerine zulmeden o kavmin hali ne kadar kötüdür!

8:25 – Ve öyle bir fitneden sakının ki, içinizden yalnızca zulüm yapanlara dokunmakla kalmaz. Ve bilin ki, Allah’ın cezası şiddetlidir.

8:51 – İşte bu, sizin kendi ellerinizle meydana getirdiğiniz bir sonuçtur. Hiç şüphesiz Allah, kullarına hiçbir şekilde zalim biri değildir.

8:54 – Tıpkı Firavun’un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişi gibi, Rabblerinin âyetlerini yalanladılar. Biz de onları günahları yüzünden helâk ettik. Firavun ile arkasından gidenleri suda boğduk. Hepsi de zalim idiler.

9:19 – Siz hacılara su dağıtma ve Mescid-i Haram’ı imar etme işiyle Allah’a ve ahiret gününe iman edip, Allah yolunda cihad edenlerin yaptığı işi bir mi tutuyorsunuz? Bunlar Allah katında eşit olamazlar. Allah zalimler topluluğuna hidayet ihsan etmez.

9:23 – Ey iman edenler! Eğer babalarınız ve kardeşleriniz imana karşılık küfürden hoşlanıyorlarsa, onları dost edinmeyiniz. Sizden her kim onları dost edinirse işte onlar da zalimlerin ta kendileridir.

9:36 – Doğrusu, Allah katında ayların sayısı oniki aydır. Gökleri ve yeri yarattığı günkü Allah yazısında (böyle yazılmıştır). Bunlardan dördü haram aylardır. Bu da doğru olan dinin hükmüdür. Bu sebeple bunlar hakkında nefislerinize haksızlık yapmayınız. Müşrikler size karşı topyekün savaştıkları gibi siz de onlara karşı topyekün savaş açın. Ve iyi bilin ki, Allah müttakilerle beraberdir.

9:47 – Eğer içinizde sizinle beraber cihada çıkmış olsalardı, bozgunculuk etmekten başka şeye yaramayacaklardı ve aranıza fitne sokmak için uğraşacaklardı. İçinizde onların laflarına kanacaklar da vardı. Allah, o zalimleri iyi bilir.

9:70 – Onlara, kendilerinden öncekilerin; Nuh Kavmi’nin, Âd’in, Semûd’un, İbrahim Kavmi’nin, Medyen Ashabı’nın ve o mü’tefikelerin haberi gelmedi mi? Onların hepsine peygamberleri delillerle gelmişlerdi. Demek ki Allah, onlara zulmetmiş değildi, lâkin onlar kendi kendilerine zulmediyorlardı.

9:109 – O halde binasını Allah korkusu ve Allah rızası üzerine kurmuş olan mı hayırlıdır, yoksa binasını yıkılmak üzere olan bir uçurumun kenarına kurup da onunla birlikte cehenneme yuvarlanan mı daha hayırlı? Allah, zalimler güruhunu hidayete erdirmez.

10:13 – Andolsun ki, sizden önceki devirlerin bir çok kavmini, peygamberleri kendilerine bir çok belge ile geldikleri halde zulmettikleri ve imana gelmedikleri için helak ettik. İşte günahkârlar topluluğunu biz böyle cezalandırırız.

10:39 – Hayır. Onlar bilgileriyle kavrayamadıkları, te’vili de kendilerine hiç gelmemiş olan bir şeyi yalan saydılar. Bunlardan önce gelip geçenler de yine böyle inkâr etmişlerdi, amma bak zalimlerin akıbeti nasıl oldu.

10:44 – Şurası kesindir ki Allah, insanlara zerre kadar zulmetmez. Ne var ki, insanlar kendi kendilerine zulmedip duruyorlar.

10:47 – Her ümmetin bir peygamberi vardır. O peygamberleri gelince aralarında adaletle hüküm verilir. Onlar hiç zulüm görmezler.

10:52 – Sonra o zulüm yapanlara “Tadın bakalım şu ebedi azabı!” denilecek. Vaktiyle kazandığınızdan başkası ile mi cezalandırılacaksınız?”

10:54 – Zulüm yapmış olan herkes, azabı görünce yeryüzündeki her şeyin sahibi olsa da, (o azaptan kurtulmak için) hepsini feda ederdi. Ve içten içe pişmanlık duyardı. Fakat aralarında adaletle hüküm verilir ve hiçbirine zulüm yapılmaz.

10:85 – Onlar da: “Biz Allah’a güvendik. Ey Rabbimiz, bizi o zalim kavmin fitnesine uğratma!” dediler.

10:106 – “Ve Allah’dan başka, sana faydası da, zararı da dokunmayacak olan şeylere yalvarma! Eğer yalvarırsan, o zaman hiç şüphesiz sen zalimlerden olursun.

11:37 – Bizim gözetimimiz altında ve vahyimize göre gemiyi yap. Zulüm yapanlar hakkında da bana bir şey söyleme. Çünkü onlar kesinlikle suda boğulacaklardır.

11:67 – O zalimleri, korkunç bir gürültü yakalayıverdi de oldukları yerde çöküp kaldılar.

11:94 – Ne zaman ki, emrimiz geldi, Şu’ayb ve beraberindeki müminler, tarafımızdan bir rahmet sayesinde kurtuldular. Ve o zalimleri korkunç bir gürültü yakaladı da oldukları yerde çöküp kaldılar.

11:101 – Biz onlara zulmetmedik, onlar kendi kendilerine zulmettiler. Allah’ı bırakıp da taptıkları tanrılar, Rabbinin emri gelince kendilerine hiçbir fayda sağlayamadılar. Hasarlarını arttırmaktan başka bir şeye yaramadılar.

11:113 – Ve zulüm yapanlara yakınlık göstermeyin ki, size de ateş dokunmasın. Allah’dan başka yardımcılarınız da yoktur. Sonra yardım da göremezsiniz.

11:116 – Sizden önceki devirlerden bakıyye sahipleri (kitap ehli) yeryüzünde bozgunculuktan vazgeçirmeye çalışsalardı ne iyi olurdu. Fakat onların içinden kurtardığımız pek az kimse bunu yaptı. O zulmedenler ise şımartıldıkları refahın peşine düştüler ve hepsi de suçlu oldular.

11:117 – Senin Rabbin, halkları iyi ve ıslahatçı iken, o memleketleri haksız yere helak edecek değildir.

12:75 – “Kimin yükünde çıkarsa, o kendisi onun cezasıdır. Biz zalimlere işte böyle ceza veririz.”

14:13 – İnkâr edenler peygamberlerine dediler ki: “Ya sizi mutlaka yurdumuzdan çıkaracağız, ya da mutlaka dinimize döneceksiniz!” Rableri de onlara: “Zâlimleri mutlaka helak edeceğiz” diye vahyetti.

14:42 – Ey Peygamber! Sakın zalimlerin yaptıklarından Allah’ın gâfil olduğunu sanma! Ancak Allah, onların cezalarını, gözlerin dışa fırlayacağı güne erteler.

14:44 – Ey Peygamber! İnsanları, azabın geleceği gün ile korkut. O gün, zalimler şöyle diyecekler: “Ey Rabbimiz! Bizi yakın bir zamana kadar ertele de senin davetine uyalım ve peygamberlere tâbi olalım.” Onlara: “Daha önce ahirete intikal etmeyeceğinize dair yemin etmemiş miydiniz?” denilir.

14:45 – Siz, kendilerine zulmedenlerin yurtlarında oturdunuz. Onlara nasıl azab ettiğimiz size apaçık belli oldu. Ve size misaller de vermiştik.

16:33 – Ancak kendilerine, ruhlarını alacak meleklerin gelmesini veya Rabbinin azab emrinin (kıyametin) gelip çatmasını bekliyorlar! Kendilerinden öncekiler de böyle yapmışlardı. Allah onlara zulmetmedi, fakat onlar kendilerine zulmetmişlerdi.

16:41 – Zulme uğradıktan sonra Allah yolunda hicret edenlere gelince, biz dünyada mutlaka onları güzel bir yere yerleştiririz. Halbuki bilirlerse ahiretin mükafatı elbette daha büyüktür.

16:85 – O zulmedenler, azabı gördükleri zaman, artık onlardan ne azab hafifletilir, ne de onlara süre verilir.

16:111 – O gün, herkes nefsini kurtarmak için uğraşarak gelir ve herkese yaptığı işin karşılığı tamamiyle ödenir ve hiç kimseye de zulmedilmez.

16:118 – Sana anlattıklarımızı, daha önce yahudilere de haram kılmıştık. Biz onlara zulmetmemiştik. Fakat onlar kendi kendilerine zulmetmişlerdi.

17:59 – Bizi, âyetler (mucizeler) ve peygamber göndermekten alıkoyan şey, ancak öncekilerin onları yalanlamış olmalarıdır. Semûd’a, açık bir mucize olarak o dişi deveyi vermiştik de ona zulmetmişlerdi (deveyi boğazlayarak kendilerine yazık etmişlerdi). Oysa biz, o mucizeleri ancak korkutmak için göndeririz.

17:99 – Onlar, gökleri ve yeri yaratan Allah’ın, kendilerinin aynı olan insanları yaratmaya da kadir olduğunu görüp bilmediler mi? Allah onlar için şüphe edilmeyen bir vâde takdir etmiştir. Fakat zalimler, inkârlarında yine de ısrar ederler.

18:49 – O gün herkesin amel defteri ortaya konulmuştur. Ey Muhammed! Günahkârların, amel defterlerinden korkarak: “Eyvah bize! Bu nasıl deftermiş ki, büyük küçük hiçbir şey bırakmadan hepsini saymış dökmüş” dediklerini görürsün. Onlar, bütün yaptıklarını hazır bulmuşlardır. Senin Rabbin hiç kimseye zulmetmez.

18:59 – İşte zulmettikleri için helak ettiğimiz şehirler! Biz onların helâkleri için de belirli bir zaman tayin etmiştik.

18:87 – O da demişti ki: “Kim haksızlık ederse muhakkak ona azab edeceğiz; Sonra Rabbine geri döndürülecek, O da onu görülmemiş bir azabla cezalandırır.”

19:60 – Fakat tevbe edip iman eden ve salih amel işleyen bunun dışındadır. Bunlar cennete girecekler ve hiçbir haksızlığa uğratılmayacaklardır.

19:72 – Sonra Allah’dan korkup, sakınanları kurtaracağız ve zalimleri de toptan cehennemde bırakacağız.

21:3 – Kalbleri hep eğlencede (gaflette), hem o zalimler aralarında şu gizli fısıltıyı yaptılar: “Bu, ancak sizin gibi bir insan. Artık göz göre göre sihre mi gidip uyarsınız?”

21:11 – Biz halkı zalim olan nice memleketleri kırıp geçirdik ve onlardan sonra başka milletler var ettik.

21:46 – Yemin olsun ki, Rabbinin azabından az bir şey onlara dokunursa, muhakkak “Vay bizlere, biz gerçekten zalimlerdik” diyeceklerdir.

21:87 – Zünnun’u (balık sahibi Yunus’u) da hatırla. Hani o, öfkelenerek gitmişti de, bizim kendisini hiçbir zaman sıkıştırmayacağımızı sanmıştı. Fakat sonunda karanlıklar içinde: “Senden başka ilâh yoktur, sen münezzehsin, Şüphesiz ben haksızlık edenlerden oldum” diye seslenmişti.

22:10 – Ona “Bunlar, senin ellerinle kazandığın günahlar sebebiyledir” denir. Şüphesiz Allah kullarına zulmeden değildir.

22:25 – Şüphesiz inkâr edenlere, Allah’ın yolundan, yerli ve yolcu bütün insanlar için eşit kılınan Mescid-i Haram’dan alıkoyanlara ve orada zulümle yanlış yola saptırmak isteyene can yakıcı bir azab tattırırız.

22:39 – Kendilerine savaş açılan kimselere (kâfirlere karşı koymak için) izin verildi. Çünkü onlar zulme uğradılar. Şüphesiz Allah onları zafere ulaştırmaya kadirdir.

22:45 – Nice memleketler vardı ki, zulüm yaparlarken biz onları yok ettik. Artık damları çökmüş, duvarları üzerine yıkılmıştır. (Geride) Nice terkedilmiş kuyularla bomboş kalmış yüksek saraylar (bırakılmıştır.)

22:48 – Zulmedip dururlarken kendilerine mühlet verdiğim nice memleket halkı vardı ki, sonunda onları yakalayıvermiştim. Dönüş ancak banadır.

22:71 – Onlar Allah’ı bırakıp da O’nun, haklarında hiçbir delil indirmediği ve kendilerinde de bir bilgi bulunmayan şeylere taparlar. Zalimler için hiçbir yardımcı yoktur.

23:27 – Bunun üzerine ona şöyle vahyettik: Bizim nezaretimiz altında ve vahyimizle gemiyi yap. Bizim emrimiz gelip de tandır kaynayınca, her cinsten eşler halinde iki tane ve bir de içlerinden, daha önce kendisi aleyhinde hüküm verilmiş olanların dışındaki aileni gemiye al. Zulmetmiş olanlar konusunda bana hiç yalvarma! Zira onlar kesinlikle boğulacaklardır!

23:28 – Sen, yanındakilerle beraber gemiye yerleştiğinde: “Bizi zalimler topluluğundan kurtaran Allah’a hamdolsun” de.

23:41 – Nitekim, Hak tarafından korkuç bir ses yakalayıverdi onları! Kendilerini hemen çepeçevre kuşattık. Zalimler topluluğunun canı cehenneme!

23:94 – Bu durumda beni, o zalimler topluluğunda bulundurma, Rabbim!

25:8 – “Yahut kendisine bir hazine verilseydi veya besleneceği bir bahçe olsaydı ya!” Bu zalimler, inananlara “Siz sadece büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz” dediler.

25:19 – (Bunun üzerine ötekilere hitaben şöyle denilir.) İşte (taptıklarınız) sizi söylediklerinizde yalancı çıkardılar. Artık ne (azabınızı) geri çevirebilir, ne de bir yardıma çare bulabilirsiniz ve içinizden kim zulmederse, ona büyük bir azab tattıracağız.

25:37 – Nuh kavmine gelince, Peygamberleri yalancılıkla itham ettiklerinde, onları suda boğduk ve kendilerini insanlar için bir ibret yaptık. Biz zalimler için acıklı bir azab hazırlamışızdır.

26:10 – Bir vakit de Rabbin, Musa’ya nida edip “Git o zalim kavme” dedi.

26:209 – (Onlar) ihtar edilmiştir ve biz zulmetmiş değiliz.

26:227 – Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah’ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna; haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akibete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir.

27:11 – “Ancak, kim haksızlık yapar, sonra yaptığı kötülüğü iyiliğe çevirirse, bilsin ki ben (ona karşı da) çok bağışlayıcıyım, çok merhamet sahibiyim.”

27:44 – Ona “köşke gir!” dendi. Melike onu görünce derin bir su sandı ve eteğini çekti. Süleyman “Bu billurdan yapılmış, şeffaf bir zemindir” dedi. Melike dedi ki: “Rabbim! Ben gerçekten kendime yazık etmiştim. Süleyman’ın maiyyetinde, âlemlerin Rabbi olan Allah’a teslim oldum.”

27:52 – İşte haksızlıkları yüzünden çökmüş evleri! Bilen bir kavim için elbette bunda bir ibret vardır.

27:85 – Yaptıkları haksızlıktan dolayı, o söz gerçekleşmiştir; artık onlar konuşamazlar.

28:16 – Musa, “Rabbim! Doğrusu kendimi ziyana uğrattım. Beni bağışla!” dedi; Allah da, onu bağışladı. Çünkü, çok bağışlayıcı, çok merhamet edici olan ancak O’dur.

28:37 – Musa şöyle dedi: “Rabbim, kendi katından kimin hidayet rehberi getirdiğini ve hayırlı akibetin kime nasip olacağını en iyi bilendir. Muhakkak ki zalimler, kurtuluşa eremezler.”

28:40 – Biz de onu ve askerlerini yakalayıp denize atıverdik. Bir bak, zalimlerin sonu nice oldu!

28:50 – Eğer sana cevap vermezlerse, bil ki onlar, sırf heveslerine uymaktadırlar. Allah’tan bir yol gösterici olmaksızın kendi hevesine uyandan daha sapık kim olabilir? Elbette Allah zalim kavmi doğru yola iletmez.

28:59 – Rabbin, kendilerine âyetlerimizi okuyan bir peygamberi memleketlerin ana merkezlerine göndermedikçe, memleketleri helâk edici değildir. Zaten biz, ancak halkı zalim olan memleketleri helâk etmişizdir.

29:14 – Andolsun ki Nuh’u kendi kavmine gönderdik de, o dokuz yüz elli yıl onların arasında kaldı. Sonunda, onlar zulümlerini sürdürürken tufan kendilerini yakalayıverdi.

29:40 – Nitekim onlardan herbirini günahları sebebiyle suç üstü yakaladık: Kiminin üzerine taşlar savuran rüzgarlar gönderdik, kimini korkunç bir ses yakaladı, kimini yerin dibine geçirdik, kimini de suda boğduk. Allah onlara zulmetmiyor, asıl onlar kendilerine yazık ediyorlardı.

29:46 – İçlerinden zulmedenleri bir yana, ehl-i kitapla ancak, en güzel yoldan mücadele edin ve deyin ki: “Bize indirilene de, size indirilene de iman ettik. Bizim ilâhımız da, sizin ilâhınız da birdir ve biz O’na teslim olmuşuzdur.”

29:49 – Hayır, o (Kur’ân), kendilerine ilim verilenlerin sinelerinde (yer eden) apaçık âyetlerdir. Ayetlerimizi ancak ve ancak zalimler bile bile inkâr eder.

30:9 – Onlar, yeryüzünde gezmediler mi ki, kendilerinden öncekilerin sonu nasıl olmuş baksınlar? Onlar, kendilerinden daha güçlüydüler. Toprağı sürmüşler ve onu, bunların imar ettiklerinden daha çok imar etmişlerdi. Onlara da peygamberleri delillerle gelmişlerdi. Demek Allah onlara zulmetmiyordu. Fakat onlar, kendilerine zulmediyorlardı.

30:29 – Fakat zulmedenler, bilgisizce hevalarına uydular. Artık Allah’ın şaşırdığını kim yola getirebilir? Onların yardımcıları da yoktur.

30:57 – Artık o gün zulmedenlere mazeretleri fayda vermeyecektir. Onların dertlerinin çaresine de bakılmayacaktır.

31:11 – İşte bu, Allah’ın yarattığıdır. Haydi gösterin bana O’ndan başkaları ne yaratmıştır? Fakat o zalimler, apaçık bir sapıklık içindedirler.

34:19 – Buna karşı onlar: “Ey Rabbimiz! Seferlerimizin arasını uzaklaştır” dediler ve nefislerine zulmettiler. Biz de onları efsanelere çevirdik ve tamamen didik didik dağıttık. Şüphesiz ki bunda çok şükredecek her sabırlı için elbette ibretler vardır.

34:31 – Kâfirler: “Biz ne bu Kur’ân’a inanırız, ne de ondan öncekilere.” dediler. Fakat o zalimler yakalanıp Rablerinin huzuruna durduruldukları zaman, birbirlerine söz atarken bir görsen! Bir taraftan zayıf düşürülenler, o büyüklük taslayanlara: “Siz olmasaydınız biz mutlaka mümin olurduk” derler.

34:42 – İşte o gün birbirinize ne bir menfaate, ne de bir zarara sahip olabilirsiniz. Ve biz o zulmedenlere: “Tadın bakalım o yalan deyip durduğunuz ateşin azabını!” deriz.

35:32 – Sonra biz o kitabı kullarımızdan süzüp seçtiklerimize miras bıraktık. Onlardan da nefislerine zulmeden var, orta yolu tutan var, Allah’ın izniyle hayırlarda ileri geçenler var. İşte bu büyük lütuftur.

35:40 – De ki: “Gördünüz ya, Allah’ı bırakıp da tapmakta olduğunuz ortaklarınızı! Gösterin bana, yer yüzünden neyi yaratmışlardır?” Yoksa onların gök yüzünde bir ortaklığı mı var? Yoksa biz kendilerine bir kitap vermişiz de ondan bir delil üzerinde mi bulunuyorlar? Hayır o zalimler, birbirlerine aldatmadan başka bir vaadde bulunmuyorlar.

36:54 – Artık bugün hiç kimseye zerre kadar zulmedilmez. Ancak yaptıklarınızın cezasını çekeceksiniz.

37:22 – Toplayın mahşere o zulmedenleri, eşlerini ve Allah’tan başka taptıkları şeyleri. Toplayın da götürün onları sırata (cehennem köprüsüne) doğru.

37:113 – Hem ona hem İshak’a bereketler verdik. Her ikisinin neslinden de hem iyilik yapanlar var, hem de açıkça kendi nefsine zulmedenler var.

38:22 – Davud’un yanına giriverdiler de onlardan telaşe düştü. Ona “Korkma!” dediler, biz iki davacıyız. Birimiz, birimize haksızlık etti. Şimdi sen aramızda hak ile hüküm ver ve aşırı gitme de bizi doğru yolun ortasına çıkar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s