PENTAGON DOSYASI /// Michel Chossudovsky : Pentagon, Nusralı “isyancıları”nı kimyasal silah kullan ımında eğitmişti

Pentagon, Nusralı “isyancıları”nı kimyasal silah kullanımında eğitmişti – Michel Chossudovsky

Meselenin daha geniş çaplısı ise Suriye halkı için kimin tehdit olduğu? Beşar Esad hükümeti mi yoksa ABD-NATO-İsrail askeri müttefiklerinin desteklediği kimyasal silah eğitimi verilen “muhalif” terörist güçler mi?”

Batı medyası kendi yalanlarını çürütüyor.

Sadece Pentagon’un teröristleri kimyasal silah kullanımında eğittiklerini doğrulamakla kalmadılar, aynı zamanda çok da sır olmayan “ABD desteğiyle Suriye’ye kimyasal silah saldırısı başlatıp suçu Esad rejimine yükleme planını” da doğrulamış oldular.

Londra’dan Daily Mail’in 2013 yılında yayımladığı makale, Beyaz Saray tarafından (Katar’ın yardımıyla) desteklenen Suriye’ye kimyasal silah saldırısı başlatıp suçu Beşar Esad’a atacak Anglo-Amerikan projesinin varlığını doğrulamıştı.

(Güncelleme, 8 Nisan 2017) Trump’ın Esad’ın kendi halkına karşı kimyasal silah kullandığı iddialarına karşı bir Suriye hava üssüne saldırma kararı alması, Obama’nın ilk formülü olan “Sahte Bayrak” (False flag) Kimyasal Silahlar saldırı senaryosunun hâlâ “masada” olduğunu doğruluyor. Analizlerimiz (Global Research araştırma raporlarının büyük bir kısmı dahil olmak üzere) tartışmasız bir biçimde Trump’ın yalan söylediğini, Batı medyasının yalan söylediğini ve Amerika’nın müttefiklerinin çoğunun da yalan söylediğini doğruluyor.

Aşağıdaki makale önce Mail Online’da yayımlanmış, ardından kaldırılmıştı. Çelişkili söylemi bir kenara not edin: “Obama, Suriye başkanı Beşar Esad’ı uyardığını belirtti”, “Beyaz Saray kimyasal silah saldırısına yeşil ışık yaktı”.

Bu Mail Online makalesi 2013 Ocak’ta yayımlandı, ardından Mail Online web sitesinden kaldırıldı.

Pentagon’un “İsyancılar”a (namı diğer El-Kaide teröristlerine) kimyasal silah kullanımı eğitimi

CNN, Beşar Esad’ı kendi halkını öldürmekle suçlarken aynı zamanda isyancıların kimyasal silaha sahip olduğunu, dahası bu Nusralı “ılımlı teröristler”in kimyasal silah kullanımı konusunda Pentagon’dan uzmanlarca eğitildiğini de doğruluyor.

Pentagon, ılımlı Suriyeli isyancıları eğitmeyi önerdi

Mantıklara zarar bir şekilde Pentagon’un talimatı onlara kimyasal silah kullanımı eğitimi vererek El-Kaideli isyancıların kitle imha silahı edinmeme veya kullanmamalarını garanti altına almaktı (kulağa çelişkili geliyor):

Kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Türkiye ve Ürdün’de gerçekleştirilecek (kimyasal silah) eğitimi, nasıl stok kontrolü ve temini yapılacağı, silahların mevzi ve materyallerinin nasıl ele alınacağı gibi birtakım şeyleri kapsıyor. Bir yetkiliye göre, Suriye’deki paralı askerlerden bazıları, mevzileri görüntülemek için isyancılarla birlikte çalışıyor. Eğitim verenlerin uyrukları açıklanmasa da, hepsinin Amerikalı olduğu düşünülüyor.” (CNN, 9 Aralık 2012)

CNN’deki haberin ekran görüntüsü, orijinal link CNN bloguna yönlendiriyor.

CNN’in ödüllü muhabiri Elise Labott’un (CNN bloguna sürgün edilen) yukarıdaki raporu, Beşar Esad’a yönelik suçlamaları yalanlıyor.

Kimyasal silah kullanımı eğitimini teröristlere kim veriyor? CNN’in ilk ağızdan edindiği bilgilere göre;

Kaynaklar: ABD, Suriyeli isyancıların kimyasal silahları güvence altına alma eğitimine yardımcı oluyor.

Ve (Pentagon tarafından eğitilmiş) teröristler, 2014 Ağustos’unda Obama tarafından başlatılan Washington’ın terör karşıtı bombardımanının sözde hedefi olan teröristlerle aynı teröristler:

2012’de yapılan Pentagon planı, El-Kaideli isyancılara kimyasal silah temin edip Pentagon tarafından tutulmuş paralı askerlerce onlara eğitim vermeye, böylelikle Suriye hükümetini kendi halkına karşı kitle imha silahı kullanmakla sorumlu tutmaya dayanıyordu.

Gelişmeler, Batılı savunma askerlerinin akıl verdiği muhalif teröristlerin kimyasal silah edindiği -askeri planın ayrılmaz parçası olan- şeytani bir senaryodan ibaret.

Bu, silahsızlanmaya yönelik olarak isyancılara verilen bir eğitim değil. Başkan Obama, (Suriye hükümetini kastederek) kimyasal silah kullanırsanız sorumlu tutulacaksınız derken; bu gizli operasyonun bir parçası olarak düşünülen ABD-NATO destekli teröristler, El-Kaide”miz”e bağlı Batı desteği ile finanse edilmiş ve eğitilmiş en etkili grup olan Nusra Cephesi, kimyasal silah bulunduruyordu. Akıllara zarar bir biçimde, ABD’nin “istihbarat yardımı” ile desteklenen Nusra Cephesi, Dışişleri Bakanlığı tarafından yakın zamanda terörist örgütler listesine alındı.

Batı ise, iddiaya göre hayatları Beşar Esad tehdidi altında olan Suriye halkını kurtaracağını iddia ediyor. İşin aslı ise Batılı ordu müttefikleri, sadece teröristleri desteklemekle kalmıyor, Nusra Cephesi dahil, vekaletlendirdiği “muhalif” asi güçlere kimyasal silah temin ediyor.

Bu şeytani planın bir sonraki aşamasında ise El-Kaide’nin elindeki bu kimyasal silahlar sivillere karşı kullanılacak ve bu muhtemelen bütün bir ulusu insanlık felaketine sürükleyecek.

Meselenin daha geniş çaplısı ise Suriye halkı için kimin tehdit olduğu? Beşar Esad hükümeti mi yoksa ABD-NATO-İsrail askeri müttefiklerinin desteklediği kimyasal silah eğitimi verilen “muhalif” terörist güçler mi?” (Michael Chossudovsky, 8 Mayıs 2013)

[globalresearch.ca’daki 7 Nisan tarihli İngilizce orijinalinden Deniz Özge Gürsu tarafından Sendika.Org için çevrilmiştir.]

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s