CIA DOSYASI : BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMESİ HAKKINDA ABD RAPORU !

BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMESİ HAKKINDA ABD RAPORU !

CIA eski TÜRKİYE şefi Paul Bernard HENZE’nin 2006 senesinde Beyaz Saray’a TÜRKİYE hakkında sunmuş olduğu raporda; TÜRKİYE’de ABD (İsrail) siyasetinin engel görmeden uygulanabilmesi için acilen TÜRKİYE’ye özgü bir şekilde Başkanlık Sistemine geçilmesini öngören raporu şunları içermektedir:

“TÜRKİYE’nin bu şekliyle Amerikan politikalarının yanında olacağından emin olamayız. Ülkeyi kuranlar denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar. Hükümeti ikna ettiğimizde, Meclis; Meclis’i ikna ettiğimizde, ordu; orduyu ikna ettiğimizde yargı karşımıza geçebiliyor. (Burada kast edilen kuvvetler ayrılığıdır. Y.M.) Eğer Amerika’nın çıkarı TÜRKİYE’de bir federal devlet (Federal yapı sistemi Siyonist İsrail’in dünyada görmek istediği rejimdir. Y.M.) kurulması ise mutlaka ve öncelikle yargı, ordu, meclis ve hükümeti tek elde toplayan BAŞKANLIK REJİMİ’ne geçilmelidir. (Burada anlatılan, ülke yönetiminde denetlemeyen tek kişi iktidarı olduğunun ki bu durumda demokrasinin temeli olan parlamenter sistemin tamamen kaldırılacağı, getirisi muhalefetin de olmadığını kolaylıkla çıkarabiriz. Yine sistem başkana Meclisi fesih yetkisi verdiğini de bilmemiz gerekir. Y.M.)

Bir kişiyi ikna etmek, (O kişiyi de ABD (İsrail) zaten kendi seçmekte, iktidara taşımaktadır. Y.M.) birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. Eğer o bir kişi Amerikan çıkarlarına yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerinde kurulmuş yapıyı yıkmak Amerika için sorun olamaz.”

Rapordan da anlaşılacağı gibi Başkanlık (bölünme/parçalanma) Sistemi HENZE’nin dediği gibi Ortadoğu’da ABD sömürüsünün, İsrail’in Büyük İsrail siyasetinin önünü açacak en önemli projedir. Bu iki ülkenin özellikle Ortadoğu’da ortak siyasetlerini sürdürebilmesi Başkanlık Rejimi’nin TÜRKİYE’de kurulmasından geçmekte, tabi ki bu durum aynı zamanda TÜRKİYE’nin tamamen ABD, İsrail kontrol ve denetimine geçtiği anlamına da gelmektedir. Yoksa ülke siyasilerinin kendi istekleri gibi değerlendirmek kadar masum ve sınırlı olmayıp, yukarıda arz ettiğimiz gibi kapsamı oldukça büyük bir projedir. Aynı zamanda anılan rejimin TÜRKİYE’de kurulması BOP Projesi’nin başarısını da gerçekleştirecektir.

Selam ve saygılarımla.

Yakup MUSA

07.04.2017

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s