FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : AT İZİ İT İZİNE KARIŞMAMALI

ÖZEL BÜRO NOTU : ADALET HERKESE LAZIM. BUGÜN GÜÇ BENDE DİYEREK ZÜCCACİYE DÜKKANINA GİREN FİL GİBİ KANUN TANIMADAN YIKAR GEÇERSENİZ GÜN GELİR DEVRAN DÖNER ADALETE MUHTAÇ KALIRSINIZ. ÖZEL BÜRO OLARAK HANGİ SORUŞTURMA OLURSA OLSUN İNTİKAM DUYGUSU İLE DEĞİL ADALET DUYGUSU İLE HAREKET EDİLMELİ DİYORUZ. SUÇ İSNADI YAPILMADAN ÖNCE DELİLLERİN İYİCE DEĞERLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUZ. TUTUKSUZ YARGILAMA İMKANI VARSA ÖNCELİKLE BU TERCİH EDİLSİN İSTİYORUZ. AMA SUÇU SABİT OLANA DA GEREKEN CEZA MUTLAKA VERİLMELİ DİYORUZ.

POLİS BAŞ MÜFETTİŞİ SN. İBRAHİM SELVİ İLE İLGİLİ DAHA ÖNCEKİ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.

FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : ÖRGÜTÜN 2002 YILINDAKİ 57 KİŞİLİK POLİS İSTİHBARATÇILARI VE POLİS BAŞ MÜFETTİŞİ İBRAHİM SELVİ ///

http://www.ozelburoistihbarat.com/teror/feto-orgutu-dosyasi-orgutun-2002-yilindaki-57-kisilik-polis-istihbaratcilari-ve-3096

AT İZİ İT İZİNE KARIŞMAMALI

Ergenekoncu Eski Emniyet Müdürlerinden İbrahim Selvi, 15 Temmuz darbesinin ardından Fetö suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. Ancak tutuklamanın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘At izi iti izine karıştı’ diyerek Fetö ile mücadelede bazı yanlışlıklar yapıldığı uyarısında da olduğu gibi Fetö’nün iftirası sonucu meydana geldiği ileri sürülüyor. En büyük delil olarak da, Selvi’nin 2000’li yılların ortalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki fetullahçı yuvalanmayı ortaya çıkaran F-Tipi liste hazırlayan 4 kişilik ekip içerisinde yer almış ve dönemin Fetö medyasınca Ergenekon’cu olmakla suçlanmış olması gösteriliyor.

11.03.2017 10:51 2013 sonunda Fetö’ye yönelik başlatılan mücadele 3 yılı aşkın süredir giderek artan bir ivme ile devam ediyor. Tüm kurumlarda örgüt mensuplarına gözaltılar gerçekleştiriliyor. Çok sayıda dava açıldı. Bazıları sonuçlandı. Fetö’nün varlığı mahkemelerce kabul edilmeye ve cezalar verilmeye başlandı. 15 Temmuz darbe girişimi, "hoşgörü ödülleri" dağıtarak kendini yıllardır insanlara şirin gösteren bu "alçak" örgütün asıl yüzünü ortaya çıkardı. Daha önceki darbecilerin yapmadığını yapan, kendi ülke meclisini bombalayan, halkın üzerine uçaklardan bomba atan, helikopterlerden kurşun yağdıran, örgütün sadece asker kanadını değil, emniyet ve diğer kurumlardaki çalışanlarını ve sivil halk içindeki uzantılarını da harekete geçirerek iğrenç katliam planını gerçekleştirmeye çalışan bu gerçek yüz 3 yıllık operasyonların ne kadar yerinde, hatta az bile olduğunu gösterdi.

Bu gelişmeler, örgütün, devletin her kurumunda çok yaygın şekilde yapılandığını da ortaya çıkardı. Varlıkları çeşitli yollarla tespit edilenler dışında kendilerini gizlemeyi başaran kripto üyelerin var olduğu da dile getiriliyor.

Bazı kurumlarda hala örgüt mensuplarının bulunduğuna dair iddialar var. Ama geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dikkat çektiği gibi itiraf ve ihbar adı altında dikkat dağıtmaya, masum insanları lekelemeye çalışanlar da var. Bu ihbarcılar belki Fetö mensubu da olmayabilir. Başka amaçlarla da çalıştığı yerde hedeflediği kişileri devreden çıkarmak için Fetöcü iftirası atanlar da olabilir.

Eski Emniyet Müdürlerinden İbrahim Selvi, 15 Temmuz darbesinin ardından Fetö suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. Ancak Selvi’nin tutuklanmasında açık bir hata olduğu savunuluyor. Selvi’nin Fetö’cü olmanın aksine, Fetö ile amansız mücadele etmiş bir isim olduğu dile getiriliyor.

Sitemize Erkam Selvi tarafından gönderilen açıklamada, İbrahim Selvi’ye kurulan Fetö kumpası şu şekilde anlatılıyor:

"Hayatı Fetö’ye karşı mücadeleyle geçtiğinin devlet tarafından da bilinen İbrahim Selvi, Kripto Fetulahçı uzantıların iftiraları sonucunda özgürlüğünden alıkoyulmuş durumdadır. Devlet içerisindeki Fetö’cüleri korumak, 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünde yer alan işbirlikçilerin ortaya çıkmasını engellemek, Fetöyle mücadeleyi baltaya uğratarak toplumsal bir tepki oluşma zeminini sağlamaya çalışan kriptolar, İbrahim Selvi gibi birçok insana alçak kumpaslar kurmuştur.

F-Tipi liste yapıp Ergenekoncu olan müdür nasıl Fetö’cü olur ?

1957 Kütahya doğumlu, hayatı Fetö’ye karşı mücadeleyle geçtiği devlet tarafından da bilinen İbrahim Selvi, Kripto Fetullahçı uzantıların iftiraları sonucunda özgürlüğünden alıkoyulmuş durumdadır. Devlet içerisindeki Fetö’cüleri korumak, 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünde yer alan işbirlikçilerin ortaya çıkmasını engellemek, Fetöyle mücadeleyi baltaya uğratarak toplumsal bir tepki oluşma zeminini sağlamaya çalışan kriptolar, İbrahim Selvi gibi birçok insana alçak kumpaslar kurmuştur.

İbrahim Selvi, 2001-2009 yılları arası Emniyet Personel Daire Başkanlığı yapmış, 2008 yılında ismi ‘’Ergenekon’’ Kumpasına eklenmiştir. FETÖ’nün Zaman, Taraf gibi basın-yayın organlarında ‘’Ergenekoncu’’ olarak fişlenmiş akabinde 2009 yılında EGM Personel Daire Başkanlığı görevinden alınarak kızağa çekilmiştir. 2009-2015 yılları arasında Başmüfettiş olarak görev yaptıktan sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası 4 Ağustosta tutuklatılmıştır.

Emniyet Teşkilatında ‘Türk Milliyetçisi’ kimliğiyle tanınan İbrahim Selvi ;

– Sızıntı, Zaman gibi paçavralara hiçbir zaman abone olmamıştır.

– Bankasya isimli Fetö darphanesinde hiçbir zaman banka hesabı açmamıştır.

– Bağış, Kurban, Himmet adında haraçlardan hiçbirini Fetö’ye vermemiştir.

– Bylock, Egale gibi hiçbir yazılım kullanmamış, Fetö Terör Örgütüyle hiçbir iletişimi hayatı boyunca olmamıştır.

1999 Yılında Cevdet Saral tarafından hazırlanan Fetö listesinde’de ismi geçmeyen İbrahim Selvi, Fetö’nün Sauna Çetesi Kumpası mağduru dönemin Emniyet Genel Müdür Vekili Ertuğrul Çakır tarafından 2001 yılında Fetö karşıtı Sabri Uzun gibi isimlerle birlikte aynı dönemde göreve getirilmiştir.

İbrahim Selvi, 2006 yılında emniyet içerisindeki fetullahçı yapılanmayı deşifre eden bilinen son listeyi hazırlayan 4 müdürden birisi olarak kayıtlara geçmiştir. EGM Vekili Necati Altıntaş (Rahmetli), Personel Daire Eski Başkanı İbrahim SELVİ, şu an aktif görevde bulunan EGM Yrd. Mehmet Akdeniz ve Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir “Emniyet İçerisindeki F-Tipi Örgütlenmenin Etkin Elemanları’’ başlıklı 57’lik fetullahçı liste hazırlamış ve bilgi notu ile ilgili makamlara iletmişlerdir. (Bugün söz konusu 57 kişilik fetullahçı listedeki isimlerin bir kısmı 17-25 darbe girişiminde bulunmuş, şuan çoğu tutuklu, kaçak ya da ihraç durumundadır ) Örneğin; Ramazan Akyürek, Recep Güven, Ali Fuat Yılmazer, Muammer Bucak, Ahmet Pek, Mustafa Çankal, Önde Aytaç vb.

2 yıl sonra bu liste 2008 yılında basında yer almış, bu tarihten sonra Selvi ve diğer 3 müdürün ismi Ergenekon iddianamesine eklenmiştir. Taraf ve Zaman gibi gazetelerde ‘’Ergenekon’un Emniyetteki uzantıları’’ vb. haberler yaptırılmıştır.

SELVİ, Ergenekon iddianamesine ismi dâhil edildikten sonra Emin Arslan, Hanefi Avcı vb. isimlerin FETÖ tarafından pasivize edildiği gibi Personel Daire Başkanlığı görevinden 2009 yılında alınarak pasivize edilmiş ve teftiş kuruluna atanarak kızağa çekilmiştir. Yerine FETÖ mensubu Muammer Bucak atanmıştır. Bu tarihten sonra FETÖ yapılanması emniyette hız kazanmıştır.

Görevden alınmadan önce ve sonrasında 3 ay suretle dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’in emri ile telefonları ünlü polis şeflerinden Rahmetli Behçet Oktay, Sabri Uzun ve Emin Arslan gibi isimlerin de dahil olduğu Hizbullah Terör Örgütü kapsamında 2009 yılında usulsüzce dinlenmiştir. Dinlemelere ilişkin kendisini dinleyen FETÖ’cü polisler hakkında 2015’de müşteki sıfatıyla ifade vermiş, suç duyurusunda bulunmuş ve maddi manevi tazminat davası açmıştır.

2012 yılında haysiyetsiz ve bir o kadar da alçak, 686 sayılı KHK ile rütbesi sökülen Önder Aytaç isimli şahıs Rotahaber’deki makalesinde İbrahim Selvi’ye şerefsiz diyerek tutuklanmasını talep etmiştir.

17-25 Aralık sürecinde 24 Aralık 2013 tarihinde acil görev emri ile 13 kişilik müfettiş heyetinin başkanı olarak İstanbul’a teftiş için gönderilmiştir. 3 haftalık teftiş süresince şu anki Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Selami Altınok ile çalışmış ve sonuç olarak geniş içerikli bir rapor hazırlanmıştır. Görev dönüşü Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek ile görüşerek FETÖ’ye karşı mücadelenin etkin yürütülmesi için HSYK, İçişleri ve Emniyet Teftiş Kurulları’nın ortaklaşa çalışması hususunda tavsiyelerde bulunmuş ve konuyla ilgili 2014’de 7 maaş taltif almıştır.

FETÖ Tarafından aileside hedef alınmış, 2010 yılında büyük oğlu Cihan, emniyette çalışırken fetöcüler tarafından baskıya uğramış, özlük hakları düşük olmasına rağmen baskılardan kurtulmak adına Sanayi Bakanlığına geçmiştir.

Küçük oğlu Erkam 2011 yılında Polis Akademisi (FYO) mülakatından Fetöcü komisyon tarafından elenmiş yerine şu an firari ve rütbesi sökülen Fetöcü Emniyet Müdürü Mehmet Or’un kızı girmiştir.

Bunca mücadeleye, ödenmiş bedele, Devlete karşılık beklemeksizin verilen hizmete rağmen ; 4 Ağustos 2016 tarihinde İbrahim Selvi , asılsız mesnedsiz itham ve suçlamalarla tutuklanmıştır.

TEM Daire Başkanı Turgut ARSLAN’a fetö’ye karşı etkin mücadele konusunda tavsiyeleri dahi olmuş, Eski Emniyet Genel Müdürü Kemal Çelik başta olmak üzere ; Emniyet Müdürlerinden Emin Arslan, Sabri Uzun, Hanefi Avcı, Mehmet Akdeniz, Mevlüt Demir, Halil Tuğ, Hüseyin Özalp, Ertuğrul Çakır gibi isimler İbrahim Selvi’yi çok iyi tanır ve hepsi Selvi’nin Fetöcü olmadığını rahatlıkla söyler, şahitlik ederler."

AT İZİ İT İZİNE Mİ KARIŞIYOR?

Daha önceki bir haberimizde de dikkat çektiğimiz gibi, Fetö ile süren yoğun ve haklı mücadelede bazı hatalar da yapılmıyor değil. Fetö tarafından yapıldığı, giderek artan ve somutlaşan delillerle kanıtlanmakta olan 15 Temmuz’daki alçak darbe girişimi, kamuoyunda Fetö’ye nefreti arttırdı. Bunu fırsat bilen bazıları da hedeflediği kişileri Fetö mensubu diye ihbar ederek intikam almaya ya da yolundan çekmeye çalışıyor olabilir. "Kurunun yanında yaş da yanar, olur böyle şeyler" diye geçiştirilemez. Hele birisi masumum diye feryat ediyorsa onun hakkındaki iddialar mutlaka incelenmelidir.

İslami değerleri yıllardır kalkan yapan, onları çarpıtmaktan çekinmeyen, Hz. Peygamberi sık sık rüyasında gördüğünü ve talimatlar aldığını iddia eden, cemaatini yıllardır bu şekilde kandırmayı başaran, ‘masum hocaefendinin masum cemaati’ kılıfına gizlenip hoşgörü ödülleri verecek kadar asıl yüzlerini saklamayı başaran, ancak Fetö mücadelesi başlayınca maskeleri düşen, hoşgörüyü bir kenara bırakıp kendileriyle mücadele edenlere ve bu mücadelede sessiz kalan diğer kesimlere, 7 sülalelerine varıncaya kadar ateşler salan, lider kadrosu hala Batılı ülkelerce korunan ve Türkiye’ye karşı kullanılmaya çalışılan bir örgütle mücadele tereddütsüz doğrudur. Bunlardan herşey de beklenir.

Ancak bu mücadeleye ufak bile olsa leke düşürülmesine de müsaade edilmemelidir. Sivrisinek ufaktır ama mide bulandırır. Leke olmaması için azami gayret sarfedilmelidir. Bu gayretin var olduğu da, kamuoyunda hakim olan kanaattir. Bizzat Cumhurbaşkanının uyarı yapması ve çeşitli hak ihlal komisyonları oluşturulması bunun delilidir.

Belki Selvi olayı da bu şekilde gerçekleşen bir hatadır. Masum insanlara iftira atmak, Fetö ile mücadele edeni Fetöcülükle lekelemek, onu özgürlüğünden ve ailesinden kopararak cezaevinde tutmak herhalde en büyük günahlardan biri olsa gerek. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s