VATİKAN VE HRİSTİYANLIK DOSYASI : Vatikan’ın Yerine, Teokratik Avrupa Birliği mi Geliyor ?

Vatikan’ ın Yerine, Teokratik Avrupa Birliği mi Geliyor?

Kutsal Kan Kutsal Kase kitabında, Hz. İsa soyundan gelecekte bir teokratik Avrupa Konfederasyonu kurulmak istendiği iddia edilmektedir. (1)

Burası çok önemli; Tapınakçıları öven kitap, haber ve film furyasının arkasındaki gizlenen amaç gerçekten, Hıristiyan Avrupa devletinin ön planları mıdır? İnsana şüphe gelmiyor değil! İddiaların arkası kesilmiyor; Tapınakçılar Kudüs tapınağının altındaki gizli geçitlerde buldukları Essani yazmaları ile Hz. İsa’ nın bir soyu olduğunu keşfetmişler ve Rosslyn Şapeline gömmüşler…

Şapelin yapılışı için hizmet veren duvarcı ustalarına verdikleri bazı sembolik sır ve payelerden “Gizli Masonluk” doğmuş. Şapeli yaptıran William St. Clair ailesi, Kutsal Kan, Kutsal Kase kitabında, sözde gelecekteki Avrupa hanedan adayları arasında sayılmaktadır. Ama bu yapılırken birden Vatikan’ dan, Tapınakçıların aslında masum oldukları, şeytana falan tapmadıkları yönünde bir kitap hazırlandığını işittik.

Bu konuda daha önce bir yazı bu sitede yayınlanmıştır. Vatikan gecikmeli af çıkışıyla, Tapınakçıların mazlum görüntüsünü silmek istiyor…

Chinon Parşömeni

Vatikan arşivinde Prof. Barbara Flare, birden 700 yıllık bir belge (Chinon Parşömeni) buluyor ve Papa 5. Clemens tarafından zaten daha önceden Tapınakçıların aklandığını açıklıyor. (2) Vatikan, ön araştırması yapılan plandan haberdardır.

Bir ileri, bir geri çırpınışları bu planı bozmak içindir. 1986 yılında yayınladıkları belge ile (La Document Romain), Gül Haç kardeşliğinin iki kolunu 108 yılda bir dünyayı yeniden düzenleme planları yapmakla suçlamıştı…(3)

Görünüşte plan devam ediyor… Merkezde Tapınakçılar var, dışsal sembol olarak… Bu sembol kullanılarak arkasında siyasi bir takım ayak oyunları dönüyor, taraflar masa altından birbirini tekmelemektedir. Plan gerçekleşir, Avrupa Konfederasyonun başına Hz. İsa soyundan bir hanedan geçerse, aracı kurum Vatikan’ ın dini işlevi ortadan kalkacaktır. ABD’ nin içine düştüğü ekonomik kriz, doları yerle bir ederken, avro dünya parası olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Ama ABD bir takım piyasa oyunları ile Avrupa Bankalarını tehdit ediyor.

Ben batarsam sizide sürüklerim demek istiyor. Bu siyasi ve ekonomik çıkar oyunları, 108 yıllık planlar ortada uçuşurken, Vatikan’da, ABD ile Dünya’ daki paranın hakimleri arasındaki oyunun galibini bekliyor… Sonu bu maça bağlı gibi gözüküyor.

Not: (22/05/2010) Papa, yıllar önce tahmin ettiğimiz gibi Avrupa Devletlerinin ekonomik sahada bozguna uğramasından sonra birlik çağrısı yaparak ekonomilerini derhal düzeltmeleri için fırça atmış. Aslında burada hitap ettiği eski Kralcı koyu Katolikler (İngiliz ve Almanya’ nın protestan işçevresi bu kurtarma projesine sonuna kadar karşıdır) olsada, paranın dini olmadığına inanan Fon babaları, daha fazla para kazanmak için engel kurumları tasfiye sürecine devam etmektedir. Amerikayı dolar ve sermaye üzerine kuran, politik (tapınağına) binasına Capitole diyen kadronun Hristiyan figürlerine pekte uymadığı şimdi yeni söylenir oldu. Dan Brown’ nun son kitabı “Kayıp Sembol” bu fikri anlattığı gibi, önceki kitaplarının Vatikan’ı yerden yere vurması apayrı bir konudur.
Pagan Roma’nın tapınakları üzerine Vatikan kurulduğu günden bu yana çekişme devam etmektedir. Vatikan’nın bu kapışmadan çekilmesini temin, ancak yerine ondan daha üstün bir kurumun inşaası ile mümkün olabilir. Hz. İsa ile kendisine bağ kurup, isminin önüne Hristiyan Seyyidi bulmakta o kadar zor olmasa gerekir ki bir zamanlar bir Papanın önüne çıkıp Kudüs ve Antakya kiliselerinin idaresini isteyip, vergi talep edenler çıkmıştır. Vatikan’nın Kudüs’ ün Yahudilere verilmesini hararetle desteklemelerinin arkasında ikinci bir soy ihdasının engeli yokmudur?
Kutsal kent için onbinlerce Haçlıyı yollara süren Vatikan, ikinci bir Vatikan’ nın ifşasına dur demek için mi destekçi olmuştur. Siyaset çok karmaşık ve anlaşılmazdır. Papa’ nın 108 yıllık plandan haberdar olduğu gayet net bilinmektedir. Son fırçalı çıkışının arkasında bu yatmaktadır.
alıntı: internet sitesi: http://www.alternatif.blogcu.com (2006 tarihli yazısından alınmıştır)

1) Kutsal Kan, Kutsal Kase M. Baigent, R. Leigh, H. Lincoln Emre Yayınları 412. sy

2) http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/517103-avrupaya-ilahi-tas

3) Gül ve haç Kardeşliği A. Altındal Yeni Avrasya Yayınları 130. sy

La Document Romain (Roma belgeleri) Katolik Kilise raporu (fransızca) : http://www.lenversdudecor.org/Le-phenomene-des-sectes-un-defi-pastoral.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s