ERMENİ SORUNU DOSYASI /// E. TUĞA. TÜRKER ERTÜRK : Ermeni Soykır ımı Emperyalist Bir Yalandır

Anadolu’nun kadim halklarından olan Ermeniler 102 yıl önce emperyalizm tarafından kandırıldılar, vaatlerle aldatıldılar ve bin yıldır barış içinde birlikte yaşadıkları Türkleri ve Müslümanları arkadan vurdular ve sonrasında istenmeyen şeyler oldu.

Ermenilerin acı çektiği doğru ama bunun suçlusu Osmanlı Türkü değil. Onu gizli emellerine alet eden ve kandıran Batı’dır. Şimdi Ermeniler emperyalizmden pisliklerini temizlemesini, destek vermesini istiyor. Bu yüzden Ermeniler travmalı ve tarihsel gerçeklik peşinde değiller. Bu nedenle bu işten nemalanan Ermeni diasporası ve Ermenistan asla masaya oturmak, tarihi hakikatleri araştırmak ve hukuk mücadelesi içine girmek istemez. Çünkü girerse buradan galip çıkamayacağını bilir.

Emperyalist bir yalan olan Ermeni soykırımının tanınması 3T’nin ilk aşamasıdır. Sonraki safhalar ise tazminat ve toprak talebi olacaktır. Daha önce de bu yalanın savunucularına karşı kullandığım sözlerimi yineliyorum. Sizinkileri bilemem ama bizim atalarımız soykırım gibi bir şerefsizlik yapmadı!

Türker Ertürk

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s