FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : FETÖ’ye COCO Operasyonu Geliyor! COCO Nedir ?

FETÖ’ye COCO Operasyonu Geliyor! COCO Nedir ?

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından deşifre edilen FETÖ’nün kozmik kayıtları deşifre olmaya devam ediyor. FETÖ’ye yönelik ikinci dalga operasyonu, COCO denilen iletişim uygulamasını kullanan örgüt militanlarına yönelik olacak. Özellikle FETÖ’cü polisler tarafından sıklıkla kullandığı tespit edilen COCO nedir? Nasıl bir uygulamadır…

Erzurum’da FETÖ’ye yönelik bir operasyonda bir FETÖ’cü polisin COCO uygulaması ile diğer FETÖ’cü polislerle irtibat sağladığı tespit edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından deşifre edilen FETÖ’nün kozmik kayıtlarında da COCO uygulamasının kullandıldığı tespit edilmişti. FETÖ’cü polislere yönelik başlayacak olan ikinci dalga operasyonda COCO kullanan örgüt militanlarına operasyon yapılacağı bildirildi.

Peki COCO nedir, Nasıl bir uygulamadır?

COCO NEDİR?

Sanal Özel Ağ (VPN) üzerinden "Betternet" ağı kullanılarak internetten girilen "Coco" uygulamasının, VPN ve Betternet’in aracı olarak kullanılması sebebiyle, iletişim kuran kişinin yerinin tespitini zorlaştırıyor.

Karşılıklı konuşmanın dışında grup sohbetlerine imkan tanıyan Coco, android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlere kolayca ve ücretsiz olarak yüklenip iletişim olanağı sağlıyor.

Sesli ve görüntülü iletişimin yanı sıra fotoğraf paylaşımı da yapılabilen, kısa mesaj ya da normal çağrılara ihtiyaç duyulmayan Coco, bir çok kişiyi tek bir görüşme içerisine almaya da fırsat sağlıyor.

Genellikle bulunulan noktadaki internet yavaş olması halinde kullanılan VPN ise farklı bir noktadaki başka bir ağdan internete bağlanıp, bulunulan noktadaki yavaş internetten kurtulmayı sağlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s