DERİN DEVLET DOSYASI /// Taraf Gazetesi : Abdullah Çatlı’nın 34 sayfalık günlüğü bende

Bu iddia, Akram Tabbash imzalı ihbar mektubunu Faili Meçhul savcısına gönderen eski istihbarat çalışanına ait.

Bölge ülkelerden birinin istihbaratında 35 yıl çalıştığını ve Abdullah Çatlı ile yakın ilişkilerinin bulunduğunu söyleyen bir kişi hem savcıya hem Taraf ’a gönderdiği mektupta Topal, Adalı, Vural, Akyürek cinayetleri ile ilgili elinde ciddi deliller bulunduğunu ayrıca Çatlı’nın günlüğünün kendisinde olduğunu bütün bunları mahkemeye vereceğini açıkladı.

Taraf ’ın 22 ocak tarihli sayısında “İnfaz edip parayı bölüştüler’’ başlıklı, ismini açıklamayan bir MİT mensubunun Ankara’da faili meçhul cinayetler soruşturmasını yürüten savcılara gönderdiği mektup ile ilgili haberde konu edilen kişinin kendisi olduğunu sanan biri, bir e-posta göndererek, bu kişinin kendisi olmadığını belirtirken, önemli bilgiler verdi. Mektubunda, “Haber metninden anladığım kadarıyla bahsedilen ‘mektup’ benim tarafımdan Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Sayın Hakan Yüksel’e gönderilmiş olan mektuptur” diyerek başlayan ve isminin Akram Tabbash olduğunu söyleyen kişi “Ben T.C. vatandaşı değilim, ben T.C. MİT mensubu değilim. Ben bölgemizde yer alan ülkelerden birinin istihbarat teşkilatında 35 yıl süre ile görev yaptıktan sonra emekli olmuş bir kişiyim, ayrıca bölgemizde etkin olan gizli bir grubun da üyesiyim” dedi.

Faili meçhul cinayetlerle ilgili belge

Düzgün Türkçesi dikkat çeken kişi mektubunda devamla şunları dile getirdi: “Görevim sebebiyle tanıştığım bazı Türk arkadaşlarım olmuştur. Abdullah Çatlı da bu tanıdıklarımdan biriydi. Kendisi ile uzun seneler öncesinden tanışıklığımız vardı, kendisi bana ve mensup olduğum ‘grup’a güveniyordu. Son dönemde öldürüleceğine inanmıştı, bu sebeple benden ve grubumdan koruma talep etmişti

LİNK : http://haber.ihlassondakika.com/haber/Taraf-Gazetesi—Catlinin-34-sayfalik-gunlugu-bende—4969_450381.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s