SUÇ DOSYASI : SAHTEKARLIK DİZBOYU

SAHTEKARLIK DİZBOYU

Gaziantep’te SAHTE MİT’çi, Gizli tanık ve Emniyet İstihbarat Mensubu kaynıyor

FETÖ/PDY’nin ortaya çıkmasında sonra hem Türkiye, hem de Gaziantep genelinde kendilerini Mitçi, Emniyet İstihbarat görevlisi ve son olarak da mahkemelerde gizli tanıklık yaparak insanlara iftira atanlarla dolup taştığı belirtildi.

Sözcü Gazetesi yazarı ve Hürriyet’in de en eski muhabirlerinden birisi olan aynı zamanda yazdığı kitaplarla da Türkiye’nin bir çok yarasına parmak basarak çözülmesinde etkin rol oynayan Saygı Öztürk’ün “Aman bu MİT’çi ve istihbaratçılara dikkat” yazısında her yerde “Sahte mitçi, sahte gizli tanık, sahte emniyet istihbarat” mensubunun kaydığını iddia etti.

27 YIL ÖNCEKİ İDDİA

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminde “Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığını yapan ve daha sonra EDOK’ta Tümgenerallik yapan Hamza Koçyiğit’le ilgili “Abdullah kod isimli” bir subayın “1992 yılında Tümgeneral Hamza Koçyiğit’le ilgili iyi bir Fetullahçı olabilir” duyumu olduğunu gizli tanık olarak ifade verdiği belirtildi. Bunun üzerine EDOK komutanı Tümgeneral Hamza Koçyiğit, 9 aydan bu yana tutuklu olarak cezaevinde bulunduğu ve yapılan tüm araştırmalarda “Abdullah kod isimli” subayında 25 yıl önce söylediği bir sözü gerçek gibi kabul ederek, tutuklanmasının çok yanlış olduğunu söyleyen Gazeteci-Yazar Saygı Öztürk, “Sahte gizli tanık piyasalarda cirit atıyor. Bunların attığı iftiralar da gerçek gibi kabul edilerek, cezaevlerinde boş yere insanlar yatıyor” iddiasında bulunduğu iddia edildi.

SAHTE MİT’Çİ SKANDALI

Yine Gazeteci-Yazar Saygı Öztürk’ün gündeme getirdiği “Sahte Mitçi ve Emniyet İstihbarat” iddialarının da piyasada cirit attıkları öne sürüldü. Saygı Öztürk, “Fişleme skandalı patladı” yazısında “Mevlüt Sıvacı, adlı bir kişi iş arıyordu. Arkadaşının da biri ona yardımcı olmak için MİT mensubu olduğu Leyla isimli birisiyle tanıştırdı. Cumhurbaşkanlığı Köşk’ünde çalıştırılacak 25 MİT’çinin alınacağını sahte MİT’çi olduğu iddia edilen Leyla kendisinin de bu işin sorumlusu olduğunu söyledi. Bunun üzerine ilgili kişinin CV’lerini aldı. Ayrıca, Mevlit Sıvacı’da CV’sini verdi. Sahte MİT’çi Leyla, Mevlüt Sıvacı’nın CV’si ve özgeçmişini okuduktan sonra “Seni özel şoförüm yapacağım” dedi ve 21 Mayıs’ta da göreve başlatacağını söyledi. Sahte MİT’çi Leyla ne para istedi, ne de pul istedi. Ancak, ileri günlerde tekrar bir araya geldiler. MİT’çi olup olmadığını öğrenmek için kimlikleri sorduğunda “Kendimi ifşa edemem” dedi. Ve isteği kabul etmedi. Leyla B’nin babası rahatsızlanınca CV’sini aldığı 25 kişi hepsi hastaneye koştu. Ve Leyla B’nin Milli eğitim bakanlığında sıradan bir memur olduğu ortaya çıktı. MİT’le de bir bağlantısı bulunmadığı da tespit edildiği” taşıdığı belirtildi. Böylece, sahte kadın mitçi hikayesi de yalan çıktığı ortaya çıkartılarak herkesin gerçekle yüzleştiği de görüldüğü öne sürüldü.

GAZİANTEP’TE DURUM NE?

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de FETÖ/PDY örgütünün güçlü olması nedeniyle Gaziantep’te de sahte MİT’çi, sahte gizli tanıklar ve sahte Emniyet İstihbarat görevlilerin cirit attıkları ileri sürülürken, başta Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı ile Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Emniyet müdürlüğü bu tür kişilere meydan vermemek için sürekli uyarılar yaptıklarını ve bunların ifşa edilmesi için de çalışmalarını sürdürdükleri ifade edildi.


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s