PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI /// YARBAY NESİMİ SONER DEDEOĞLU : PKK ELEBAŞI MURAT KARAYILAN ÖZEL HARPÇİD İR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) İnsan Hakları Komisyonu’na konuşan Kürt yazar Kemal Burkay, terörist başı Abdullah Öcalan’ın derin devlet ve Ergenekon’un adamı olduğunu iddia etmişti.

12 yıl Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu’na ait olduğu iddia edilen ses kaydı, Burkay’ın komisyona verdiği ifadeyi doğruluyor. www.dailymotion.com isimli internet sitesine düşen ses kaydında Yarbay Dedeoğlu, Özel Kuvvetler’de devletin bekası adı altında çok farklı işler yapıldığını söylüyor. Abdullah Öcalan ve Murat Karayılan’ın devletten gayri nizami harp eğitimi aldığını iddia ediyor. Yarbay Dedeoğlu’na ait olduğu iddia edilen ses kaydındaki çarpıcı itiraflar şöyle:

"…Biz de buradaki kazma askerlerle operasyona gidiyoruz işte yaa. Kazma askerlerle gidiyorsun çatışmaya. Hakkâri’de ben ordayken 970 küsur şehit vardı. Şimdi 1.400 küsur olmuş. 2005’te 900 küsurdu. Şimdi 500 tane daha şehit vermişiz. Ne zaman çıksan operasyona, durmadan şehit verirsin yaa. Dağlıca da öyle. Sağ, sol her taraf dağ silsilesi. Her yer senin adına mayınlı. 12 sene Özel Kuvvetler’de çalışmış birisi olarak söylüyorum bunu size. Abartmayın yani olayı. Şehit olanlara, ölenlere salak gözüyle bakıyorlar. Kalanlarınıza kimse sahip çıkmıyor kardeşim."

"Şimdi Özel Kuvvetçi dediğim zaman ‘Ergenekon mu?’ diyorlar bazen bana. ‘Bağlantın var mı?’ diyorlar yani. Özel Kuvvetler’deki adamlara çok farklı işler yaptırtıyorlar. Yani aklınıza gelmeyecek her türlü devletin bekası için gerekli olan her türlü şeyi yaptırtıyorlar adama. Şimdi bütün bunların hepsini bilirsen tehlikeli boyutlara geliyorsun demektir. Mesela şeyin Ergenekon olayının içindeki adamların hepsinin şu andaki görevinin ne olduğunu biliyorum ben mesela. Ama adamların tamamını biliyorum ben yani. Ne işe yaradıklarını, ne yaptıklarını, daha önce nerede görev yaptıklarını, nasıl, nerede, ne şekilde kullandığımızı falan biliyorum yani."

"Gayri nizami harpte şu vardır. Ülkenin menfaati için adamı en üst noktalara kadar yetiştirirsin. Tehlikeli olacağı zaman imha edersin. Cem Ersever imha edilmiştir. Abdullah Çatlı imha edilmiştir. Korkut Eken’in sesi soluğu çıkıyor mu bu yakınlarda? İmha edilir. Abdullah Öcalan ve Murat Karayılan, gayri nizami harp eğitimi almış devletin adamlarıdır. Karayılan, Kara Harp Okulu 1988 devresindendir. Mesela devletin gayri nizami harp yaptırtıp da öldüremediği adamlardan bir tanesi de kimdir? Abdullah Öcalan’dır. Devletin adamıdır. Abdullah Öcalan 10 sene kadar devlet için çalışmış bir adamdır. 10 seneden sonra imha edemiyorlar. Devletin başına bela oluyor."

İSTANBUL ZAMAN

LİNK : http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1238321&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s