TSK DOSYASI /// CUMHURİYETÇİYORUM (.) COM : TEŞEKKÜRLER ALBAYIM !

TEŞEKKÜRLER ALBAYIM !

KAYNAK : https://cumhuriyetciyorum.wordpress.com/2017/05/13/tesekkurler-albayim/

Yaşam öyle bereketli bir tarla ki hiç ummadığınız anda hem de karamsarlık bulutları başınıza çökmüşken umut çiçekleri açtırıveriyor.

Albay Orkun Özeller Türk ordusunun pek çok subayından birisi. Düne dek adını duyan var mıydı?

Emperyalizmin bölgemizdeki kalbi İncirlik’te altına imza attığı basit eylemle kendisine gönül tahtımızda ayrıcalıklı bir yer edindi.

Çıtayı öyle bir yere yükseltti ki yakın geçmişin gözden geçirilmesi gereği kapımıza geldi dayandı.

Sekiz, 10 yıl önceye gidelim! Ergenekon’la başlayan Balyoz’la süren ve ardında başkaca adlarla anılan pek çok davayı barındıran günlerde dik durma sınavı veren pek çok kişi ve kurum görmüştük. O günlerde bulunduğu görevi bırakma (emekli olma) önemli bir dik duruş biçimine dönüşmüştü. Neredeyse hiç bir şeyin yapılamadığı o karanlık ve edilgen günlerde adına “istifa” denen davranış neredeyse anıtlaşmış bir karşı çıkış aracına dönüşmüştü. Orkun Özeller albayımızın İncirlik’te sergilediği dik duruş edilgenliğin ucuz kahramanlığa dönüştüğü dönemi kapatması bakımından da önemlidir.

Sözde müttefikimizin sınırımızın yanı başında sergilediği katil seviciliğine karşı ne yapacağını bilemeyen efe yöneticilerimize de ders niteliğindedir Orkun albayımızın onurlu ve dik duruşu.

Orkun Özeller albay bu basit ama etkili davranışıyla tarihimizin ucuz kahramanlık sayfalarına son vermekle çok yararlı bir iş yaptı. Bundan böyle, ses yükseltilecek, karşı durulacak yerde meydanı boşaltmanın kahramanlıkla eşdeğer tutulması söz konusu olmayacaktır.

Albay Orkun Özeller’e teşekkür borçluyuz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Kendisi adına çok değerli bir tutum sergilemiştir kuşkusuz! Yanı sıra, ülke adına da önemli bir adım atmıştır. Her ne kadar elimizde pek çok kağıttan kaplan kalmışsa da açtığı yeni dik ve onurlu duruş sayfası paha biçilmez değerdedir. Bundan sonraki günlerin yol göstericisi olacaktır.

Reklamlar

TSK DOSYASI /// CUMHURİYETÇİYORUM (.) COM : TEŞEKKÜRLER ALBAYIM !” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s