KÜRESEL SERVİSLER DOSYASI /// Hasan Hüseyin Memiş : Glocal Forum nedir ?

“GLOCAL FORUM, İtalya merkezli uluslararası kuruluştur. GLOCAL FORUM’un Yönetim Kurulu Başkanı, İsrail gizli servisi MOSSAD’ın İkinci Başkanlığı’na kadar yükselen David KIMCHE olup GLOCAL FORUM 5 toplantısından yaklaşık bir yıl önce 6 Ağustos 2005’de Ankara’ya gelmiş ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih GÖKÇEK’le hem toplantı yapmış, hem de GÖKÇEK’in “özel istekleri” üzerine görüşmüştü.

İsrail’in bilinen gizli servisi MOSSAD dışında, İsrail’de başka ad altında kurulmuş “strateji merkezleri” dünya tarafından pek bilinmez. Bu merkezlerin ürettiği stratejiler de başta MOSSAD ve AMAN olmak üzere devletin bütün organları tarafından yerine getirilir. Bu merkezlerin adları, daha doğrusu kod adları sık sık değiştiğinden, dış dünya tarafından bilinmez. Bu merkezler, aynı zamanda DİASPORA YAHUDİLERİ için de STRATEJİ üretirler; DİASPORA YAHUDİLERİ’nin İSRAİL’e her yıl ne kadar KEFALET ödeyeceklerine de karar verirler. İsrail’in Ortadoğu’daki en yüksek rütbeli sivil generali Üzeyir GARİH, bu merkezlerden birinin talimatları dışına çıktığından cezalandırılan MUSEVİLER’den sadece biridir. İşte GLOCAL forum; bu merkezlerden biri tarafından kurdurulmuştur ve GLOCAL forum’un asli, yani birincil görevi MOSSAD adına dünya üzerinde Sivil toplum Kuruluşu adı ve görüntüsü altında teşkilatlanmak, istihbarat oluşturmak değildir. Özellikle de Türkiye’de.

Öncelikle şunu hemen belirtmem gerekir ki, bu strateji merkezlerinde çalışan YAHUDİLER’in tamamı, ARİ YAHUDİLER’dir. Bu birimler oluşturulurken de bir başka hususa, çok büyük bir özen gösterilir; ŞAHİNLER ve GÜVERCİNLER’in dengesi.

Peki, GLOCAL forum’un, İsrail’deki ilgili strateji merkezi tarafından belirlenmiş görevi nedir?

Batı ve özellikle de ABD hızla yok olmaya doğru gitmektedirler. Bunun öncül işaretleri aslında hepimiz tarafından bilinmektedir. Batı artık, nüfus olarak kendi kendini yenileyememekte, bu nedenle de ülkelerini göçmenlerle ayakta tutmaya çalışmaktadırlar. (Eğer göçmenlerin katkısı olmasa, neredeyse bütün batının nüfus artış hızı (-) eksidir.) Yani, batı nüfus olarak erimektedir. Buna bağlı olarak, batı üretimin de zirvelerine yaklaşmıştır, ancak tüketim gün geçtikçe azalmaktadır. Bu nedenle de doğuya açılmak zorundadırlar. Ancak, ÇİN neredeyse batının üretiminin tamamından fazlasını, tek başına ve daha ucuza üretmektedir.

Dolayısıyla da pazarlarda, batının mallarından daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle ABD, ÇİN’in 2006 yılı büyüme değerini yüzde 10’un altında tutabilmek için türlü entrikalar yapmakta, ancak bir türlü başarılı olamamaktadır. Bu gidişatı, projeksiyonları ile 2050-2100 yıllarına kadar araştıran İsrail’deki Strateji Merkezleri, geleceklerinin Ortadoğu, Avrasya, Asya ve Afrika’da olduğunun farkındadırlar. Bu nedenlerle, GLOCAL forum’un birincil görevi, İsrail’in geleceğini hazırlamaya yöneliktir.

Şu anda İSRAİL’in Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmesinin sebebi de burada yatmaktadır. İSRAİL, dikkat edilirse şu anda muhatap almak istemedikleri ile savaşmaktadır. Birincisi HAMAS nedeniyle Filistin Hükümeti’ni; ikincisi de HİZBULLAH nedeniyle Lübnan Hükümeti’ni bir kenara bırakmış durumdadır. Ortadoğu’da İSRAİL bir devlet ile değil HAMAS ve HİZBULLAH ile savaşmaktadır. Yani, iki ULUSAL DİRENİŞ MERKEZİ ile. GLOCAL forum’un Türkiye’deki derdi de budur; ileride önlerine çıkabilecek bütün ULUSAL DİRENİŞ MERKEZLERİ’ni temizlemek ve kendilerinin Ortadoğu Coğrafyası’nda tutunabilmesini sağlayacak tek ülke olan TÜRKİYE’nin iç yapılanmasında belirleyici olmak.

İsrail’e yaşamı boyunca, hiçbir devletin yaşatamadığı tek yenilgiyi yaşatan HİZBULLAH’ın Türkiye’de, köklenmesini ve sempati kazanmasını, yıllar öncesinden Türkiye’de HİZBULLAH’ın adını kullanarak “Pislik yuvaları” oluşturarak önleyen İSRAİL strateji merkezleri, GLOCAL forum ile bu görevlerini daha da ileriye taşımak istemektedirler.

Kısaca, GLOCAL forum’un hedefi, bütün Ortadoğu’da olduğu gibi Türkiye’de de ULUSAL DİRENİŞ yuvalanmalarını dağıtmak ve Türkiye’yi içinde üreyebileceği, büyüyebileceği, saklanabileceği bir FOLLUĞA dönüştürmektir. İşte David KIMCHE’nin sözlerinde de bunun izleri vardır.”

Hasan Hüseyin Memiş

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s