FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : İşte FETÖ’nün ihanet yapılanmasının şeması

İşte FETÖ’nün ihanet yapılanmasının şeması

Meclis darbe komisyonu raporuna göre 15 Temmuz darbe girişiminin ardında Fetullah Gülen ve örgütünün yer aldığı delil ve belgelerle kanıtlandı. MİT’ in komisyona gönderdiği belgellerle terör örgütü yur tiçi ve dışı yapılanmasının şeması deşifre edildi.

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, komisyonun raporunu düzenlenen basın toplantısında açıkladı. 15 Temmuz hadisesinin arkasında Fethullahçı Terör Örgütü’nün bulunduğu raporla bütün açıklığıyla ve kesin olarak ortaya konuldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün darbeye karşı konulması emrine rağmen örgüt üyesi polisler emre uymadığı ve darbeye destek verdiği raporda belirtiliyor. 4 ay 15 günde tamamlanan raporda 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ’nün olduğu gerçeğine ilişkin somut bilgi ve belgeler yer alıyor. Tüm delil ve belgeler birlikte değerlendirildiğinde, 15 Temmuz darbe girişimine, ülkemiz dışındaki bazı odakların bulup yetiştirdiği, himaye ettiği, yurtiçi ve yurtdışında yarım asırdır hep desteklediği, Fetullah Gülen’in sözde liderliğinde FETÖ/PDY örgütünün karar verdiği ve icra ettiği anlaşılıyor.

MİT’in darbe Raporu

MİT’in 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili komisyona gönderdiği rapor açıklandı. Raporda “Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından daha önce dış makamlarla paylaşılan notlarda FETÖ/PDY’nin darbe girişiminde bulunabileceği bildirilmiş olmakla birlikte, TSK bünyesinde istihbarat toplanamadığından, darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır” denildi.

Darbe saati erkene çekildi

Örgüt mensuplarınca daha sonra verilen ifadelerde ’MİT Müşteşarı’nın Genelkurmay Karargahı’na gelmesi ve akabinde Genelkurmay Başkanı tarafından tüm askeri uçuşlar ile Ankara Garnizonu’ndaki askeri intikallerin ikinci bir emre kadar durdurulması üzerine darbe girişiminin başlama zamanının 16.07.2016 saat 03.00’ten 15 Temmuz 2016 saat 20.30 civarına alındığı’ belirtilmiştir. “ ifadeler yer aldı.

Türkiye’yi 5’e ayırdılar

36 sayfalık MİT raporu’nda ayrıca FETÖ/PDY’nin yurt içi ve yurt dışı yapılanmasına ilişkin belgeler yer aldı. FETÖ/PDY’nin yurt içi yapılanma ilişkin yer alan fotoğrafta, Türkiye’yi 5 bölgeye ayırdıkları ve İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep ve Erzurum’un bölgelerdeki sorumlu iller olması dikkat çekti.

“GÜLEN’İN SAHTEKARLIKLARI”

Komisyonun elde ettiği bütün bilgiler, belgeler Fetullah Gülen’in bir sahtekar olduğunu ortaya koyuyor. Terör elebaşının yeşil pasaportu, düzenlediği sahte belgelerle aldığı ve emeklilik işlemlerini yine sahte evraklarla sağladığı teyit edildi. Terör elebaşı Fetullah Gülen’in Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınan rapora göre 10 Temmuz 1959 yılında göreve başlıyor. Yetkililerin yetersiz olduğunu belirtmesine rağmen bir gizli el Gülen’i himaye etmiş ve 7 yıl aday memurluk yapmış. Kanunlara göre normal bir memurun bir yıl aday memurluğu olabilir.

TERÖRİSTEN CHP’YE 5 BİN LİRA YARDIM

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun raporunda FETÖ’nün CHP’ye desteği ile ilgili çarpıcı bir belge paylaşıldı. Terör elebaşı Fetullah Gülen’in 15 Mart 1967 yılından Cumhuriyet Halk Partisi’ne bir tahsilat makbuzu bulunuyor. Makbuzdan FETÖ lideri Gülen’in CHP’ye 5 bin lira bağışta bulunduğu anlaşılıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s