WEB SİTE TAVSİYESİ : SİBER İSTİHBARATI MERAK EDENLER İÇİN /// SİBER İSTİHBARAT AKADEMİ Sİ

WEB SİTE LİNK : https://istihbaratakademisi.com

SİBER İSTİHBARAT AKADEMİSİ

İstihbarat, insanlık tarihinden beri devamlı surette gelişim göstermekte olan, temel insani eylemlerden birisidir. İlkel toplumlarda avcılık üzerine kurulu olan istihbarat faaliyetleri, bugün modern devletlerin teknolojiyi etkin şekilde kullanmasıyla birlikte bir bilim haline gelmiştir.

Dünyanın önde gelen ülkeleri, sürekli olarak istihbarat savaşları yapmakta ve bu şekilde elde edilen hassas bilgiler neticesinde birbirlerine karşı üstünlük kurma çabası içine girmektedir. Ancak yaşanan tüm bu gelişmeler karşısında, Türk toplumunda istihbarata karşı zaman içinde bir önyargı oluşmuş, bu sebeple de istihbarat biliminden uzak durulmuştur.

Türkiye, gerek jeopolitik konumu gereği, gerekse de bölgesel güç olan ve bunu giderek küresel ölçeğe yaymayı hedefleyen ülke olması sebebiyle, yabancı gizli servislerin yoğun hedefi olmaktadır. Ülkemize karşı gerçekleştirilen, milli güvenliğimizi tehdit etmeye yönelik faaliyetler, gelişen teknolojiyle birlikte artık siber uzay üzerinden de tezahür etmektedir.

Gerektiği hallerde, vatan savunması için bireysel ve toplu olarak etkin mücadele etmenin önemi 15 Temmuz 2016 tarihinde, devletimize ve milletimize karşı yapılan darbe girişimi ile birlikte bir kere daha ortaya çıkmış bulunmaktadır. Siber İstihbarat Akademisi, Büyük Türk Milleti’nin bu tür iç ve dış tehlikelerin farkında olması, bunlarla nasıl mücadele edilebileceğini öğrenmeleri maksadıyla kurulmuş bir eğitim hizmetidir.

Bilgi güvenliğinin ne kadar önemli olduğunun tekrar vurgulandığı bu dönemde, istihbarat bilimi ve siber güvenlik ile ilgili eğitim almak, bu yönde kariyer planlaması yapmak isteyen herkes Siber İstihbarat Akademisi’nin açmış olduğu eğitim programlarına katılabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s