FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI /// Başbakan başdanışmanı : ‘FETÖ’cüler bırakılıyor, süreç döndü rülmeye çalışılıyor

Başbakan başdanışmanı : ‘FETÖ’cüler bırakılıyor, süreç döndürülmeye çalışılıyor

Başbakan Binali Yıldırım’ın başdanışmanı Abdülkadir Özkan, ‘FETÖ’yle mücadele’ sürecinde ‘darbeye bizzat destek verdiği bilinen örgüt mensubu bazı isimlerin’ serbest kalmasının, durumun hükümet aleyhine döndüğüne dair şüpheleri arttırdığını öne sürdü.

Milat gazetesinden Adil Gülmez’e konuşan Özkan’a “FETÖ ile mücadele sağlıklı devam ediyor mu?” diye soruldu.

Son günlerde bu soruyla sıklıkla karşı karşıya kaldığını söyleyen başdanışman, mücadelenin akamete uğratıldığına dair ciddi eleştiriler olduğunu söyledi.

‘İtirazlar tabandan geliyor’

Özkan şöyle devam etti: “Kamu vicdanını yaralayan gelişmeler, bu iddiaların yüksek sesle dillendirilmesine de zemin hazırlıyor maalesef. İtirazların AK Parti’ye yakın çevrelerden ve parti tabanından geliyor olması, eleştirilerin dikkate alınmasını zorunlu kılıyor. Hukukî sürecin işletildiği bir dönemde, kimi yargı mensuplarının aldıkları sorunlu kararların hükûmeti zan altında bırakması, bunun siyasete fatura edilmesi sıradan bir sorun olarak görülemez.”

‘Kripto dahlinden şüpheleniliyor’

“Darbeye bizzat destek verdiği bilinen örgüt mensubu bazı isimler sorgusuz sualsiz serbest bırakılırken, örgütle dolaylı irtibatı olduğu iddia edilen kişilere yönelik operasyonların hız kazanması; gizli bir elin, bu süreci hükûmetin aleyhine çevirmeye çalıştığı şüphesini arttırıyor” diyen Özkan, ‘FETÖ’nün tarihsel serüvenini ve faaliyetlerini yakından inceleyenlerin, sürece ‘kripto örgüt mensuplarının’ dahli olmasından şüphelendiğini aktardı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s