PARAPSİKOLOJİ & GİZEM DOSYASI : Bugünkü Teknoloji İle Bile Yapıl amayacak Esrarengiz Puma Punku Taşları

d

Bolivya’nın Tiwanku bölgesinde yer alan antik tapınak ve kalıntılara verilen isimdir Puma punku taşları. İnka inancına göre Tanrı dünyada ilk şehri buraya kurmuş ve ilk insanlar burada yaşamıştır.

Puma Punku daki Muazzam Kusursuz Taşlar

gsd.jpg

Dünyanın en güzel antik yerlerinden biri olan Puma punku bölgesinin bu kadar ünlü olmasının sebebi, bölgede yapılan taşların inanılmaz bir muntazam ile Usta sanatçılar tarafından kusursuz şekilde yapılmış olmasıdır. 17 bin yıllık olan taşlar Üzerinde hiç bir Keski izi olmaması, hassas biçimde birbirine kenetlenmesi ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde kusursuzca işlenmesi, o dönemki insanların teknolojiyle bu taşları hala nasıl yaptıkları hakkında Gizem Perdesi aralanamamıştır.

Birçok araştırmacının iddiası Dünya dışı Zeki canlıların, yani uzaylı teknolojisinin Puma punku’da insanlara yardım ettiği yönündedir. Yine bu iddiaya göre bu taşlar, lazer kullanılarak yapıldı. Bu görüşü destekleyen NASA uzay teknisyenlerinden Moris isimli araştırmacının yazdığı, "Uzaydan gelen" isimli kitabında "Çok eski atalarımız statik elektriği, yüksek akımı, marangozuluğu biliyordu" demiştir.

Puma punku, bugün klasik bilimle çakışmaktadır. Çünkü 19. yüzyılda keşfedilen alüminyum, bu Taşlarda kullanılmıştır. Uzun ince kapı taşları, matkap delikleri, inanılmaz örnekler sunmaktadır ve ayrıca bu taşlar yaklaşık 130 ton ağırlığındadır.

Puma Punku Güneş ve Mevsimlere Göre Planlanmış

Puma Punku taşları olağanüstü bir hassasiyet ve özenle yapılmıştır. Ayrıca modern arkeolog bosanski, Puma Punku Antik Kentinde astronomik sıralamalar kullandığı ve tapınağın Aslında astronomik bir saat şeklinde inşaa edildiğini öne sürmüştür. Kent inşa edilirken köşe taşları Güneşin dönemlerine uygun yapılmıştır. Hatta ilkbaharın ilk günü Güneş, taş Kemer’de yoldan tapınak merkezinin üzerine yükselmektedir.

Puma Punku fazla mı Abartılıyor

Puma Punku taşları üzerinde genel kanı, bu arkeolojik buluntuların uzaylı Atalarımız tarafından yapıldığı ve üst düzey teknolojinin bu kentte kullanıldığı üzerinedir. Ancak tersine savlar da mevcuttur.

Puma punku taşlarının granit üzerine Elmas uçlarla Yüksek Teknoloji ile yapıldığı düşünülmektedir. Ancak bilinenin aksine bu taşlar, granit değil kum taşından yapılmıştır. Kum taşı da rahatlıkla şekil almasıyla bu yapılar kusursuz bir şekilde yapıldığı düşünülmektedir.

Ayrıca Pumapunku da bazı taşların tamamlanmadığı ve Bu yapıların o kadar da ince işçilikle yapılmadığını yine bazı noktalarda görülmektedir. Muazzam taşların şehrin geneline yayılmadığı, bazı yapılarında bu kadar özenli olmadığı görülmektedir.
Bugünkü teknolojiyle taşların yapılamayacak olması biraz abartılı bir söylem olsa da yaklaşık 17 bin yıl önce yaşayan insanların bu derece harika bir işçilikle bu taşları nasıl yaptıkları hala çözülememiştir.

Puma Punku ve Mısır Piramitleri

Puma Punku şehri aslında bakılırsa Mısır piramitlerinden daha Muhteşem ve kusursuz yapılardır. Ancak daha az popüler oldukları için, Fenomen olan piramitler kadar önemsenmemektedirler. Üzerine yeterince araştırma yapılmaması ve popülaritesi yönünden Puma Punkuyla bugün Göbeklitepe, benzer bir kaderi paylaşmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s