SİYASİ DOSYA : TÜRK SİYASETİNİN AYDINLIK YÜZÜ ŞAFAK PAVEY KİMDİR ??????

Şafak Pavey…

Kanser hastası bir arkadaşını trenle uğurlamak üzereyken, trenin kapıları açık olarak hareket etmesi sonucunda, arkadaşının canını kurtarmaya çalışırken sol kolunu ve sol bacağını kaybetmiş, ama siz ona saldırarak aklınızı kaybetmişsiniz..

TIRNAĞI OLAMAZSINIZ….

(d. 10 Temmuz 1976, Ankara) Türk diplomat ve siyasetçi.

Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics’de tamamlamıştır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve giriş seviyesinde Arapça, Farsça bilmektedir. Uluslararası işaret diliyle de konuşabilmektedir.

Birleşmiş Milletler’deki Engelli İnsan Hakları Sekreterliği görevini bırakarak 15 yıl sonra Türkiye’ye geri dönmüş, 12 Haziran 2011 seçimlerine girip Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. bölge 5. sıradan milletvekili seçilmiştir. 24 Mayıs 1996’da İsviçre Zürih’te, Cenevre Üniversitesi’nde sanat eğitimi aldığı dönemde beyin tümörü teşhisi konulmuş arkadaşını trene bindirmeye çalışırken geçirdiği bir kaza sonucu sol kol ve bacağını kaybetmiştir. Bu durumu, Zürih Üniversite Hastanesi’nde tez konusu olmuştur ve bu çalışma kitap olarak yayımlanmıştır.

TBMM XXIV.ve XXV.Dönem İstanbul milletvekilidir. Türkiye-Güney Kore Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi ve Türkiye-Norveç Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekilidir. 30 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Cumhuriyet Halk Parti Merkez Yönetim Kurulu’nda Doğa Hakları ve Sosyal Poltikalardan sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

3 Temmuz 2015 tarihinde CHP grubu tarafından Meclis Başkanvekili olarak belirlenmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul millet vekili olan Şafak Pavey Kariyeri boyunca bir çok İnsan hakları, insani yardım ve küresel barış konularında da görev almıştır. Fetoların sofralarında değil, Bilmem anlatabildim mi…?

Aydın Keleşoğlu

LİNK : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=354751308244776&set=pb.100011297294845.-2207520000.1485462531.&type=3&theater

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s